2021-09-17 17:38:21

Podrażnione Azoty wygrywają w Lubinie

Pewne zwycięstwo Azotów. Puławianie wygrali w Lubinie z Zagłębiem 36:27, do przerwy prowadząc 19:14.

Puławianie przyjechali do Lubina mocno podrażnieni, przed tygodniem przegrali u siebie z Energą MKS Kalisz. Wtedy rozpoczęli mecz od prowadzenia 8:1 ale z czasem ich gra się posypała i ostatecznie zeszli z parkietu pokonani.

Tylko pierwszy kwadrans spotkania Zagłębia z Azotami był wyrównany, dopiero później zarysowała się przewaga gości. Duża w tym zasługa bramkarzy - zarówno Vadim Bogdanov, Mateusz Zembrzycki, jak i Wojciech Borucki, który wszedł na chwilę grali na wysokim poziomie obron. Kolejny raz najskuteczniejszym zawodnikiem był Andrii Akimenko, który zdobył sześć bramek. Pięć trafień zanotował pozyskany latem Boris Zivković.

W drugiej połowie dominacja Azotów była wyraźna, pod koniec spotkania goście nieznacznie zmniejszyli straty. Jeszcze dwie minuty przed końcem spotkania czerwoną kartką ukarany został Michał Bekisz, to jednak już nic nie zmieniło i z trzech punktów cieszyli się goście.

Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 27:36 (14:19)