2021-09-15 20:34:12

Orlen Wisła Płock rozgromiła Stal Mielec! Osiemnaście bramek różnicy

Efektowne zwycięstwo Orlen Wisły nad Handball Stalą Mielec. Płocczanie po pierwszej połowie prowadzili 20:9, a ostatecznie wygrali 37:19.

W porzednim sezonie mielczanie zajęli ostatnie miejsce w lidze, również wejście w nowe rozgrywki notują słabe. Właśnie ponieśli trzecią porażkę, ale trzeba też zaznaczyć, że wszystkie dotychczasowe mecze rozegrali na wyjazdach.

Z kolei Orlen Wisła odnosi najbardziej efektowne zwycięstwo w tym sezonie. Płocczanie do tej pory w pierwszych połowach nie wygrywali zbyt wysoko. Teraz to się zmieniło.

W zespole Nafciarzy kapitalne spotkanie rozegrał w bramce Adam Morawski, który miał ponad 50 procent skuteczności. Znów błysnął Sergei Kosorotov, Rosjanin rzucił jedenaście bramek. Z plusów można też wpisać powrót to gry Michała Daszka (skończył mecz z czterema golami).

Jeżeli chodzi o Handball Stal to najskuteczniejszy był Marek Monczka (cztery bramki), słabiej spisali się mieleccy bramkarze - Damian Procho odbił 9 z 36 rzutów (25 procent skuteczności), a Dawid Dekarz nie obronił żadnego z 9 rzutów.

Orlen Wisła Płock - Handball Stal Mielec 37:19 (20:9)