2021-09-14 13:52:00
Wojciech Staniec

Vive zniknie z nazwy kieleckiego klubu? To możliwe!

Jeżeli spełnione zostaną pewne warunki człon Vive może zniknąć z nazwy Łomży Vive Kielce.

Przed rokiem w obliczu pandemicznych problemów firma Vive Group musiała wycofać się ze sponsoringu kieleckiego klubu. Na stanowisku prezesa został jednak Bertus Servaas. Początkowo wydawało się, że człon Vive zniknie też z nazwy klubu, ale później okazało się, że tak nie będzie. Władze klubu doszły do porozumienia z Van Pur S.A. właścicielem marki Łomża. Na mocy tej umowy drużyna mistrzów Polski nazywa się Łomża Vive Kielce.

Podczas konferencji przedstawiciele sponsora tłumaczyli, że Vive to uznana marka na świecie i dla nich lepiej będzie jeżeli pozostanie w nazwie. I tak też się stało. Cały czas istnieje jednak opcja, że dojdzie do zmiany nazwy.

- To są pytania, na które nie mogę odpowiedzieć. Moim zdaniem są firmy mogące zaoferować więcej. Jestem w stanie to zaakceptować. Mamy na to zgodę firmy Van Pur. Jeśli tylko ktoś da więcej pieniędzy, to nie będziemy mieli z tym problemów. Prowadzimy rozmowy, mamy kilka możliwości. Oczywiście, zachęcamy kolejne firmy do współpracy. Nigdy nie będziemy zamknięci - mówi w rozmowie z Radiem eM Kielce, Bertus Servaas

Sytuacja finansowa kieleckiego klubu jest jednak dobra. 

Więcej o piłce ręcznej posłuchasz w podcaście Handball Talks PL: