2021-09-12 18:06:37

Duże emocje w Tarnowie! Pierwsza wygrana gospodarzy

Premierowe zwycięstwo Grupy Azoty Unii. Tarnowianie pokonali przed własną publicznością Zagłębie Lubin 28:27.

Do ciekawego spotkania doszło w Tarnowie, Grupa Azoty Unia podejmowała we własnej hali Zagłębie. W pierwszej kolejce ekipa z Tarnowa przegrała na wyjeździe z Azotami Puławy, z kolei lubinianie pokonali po zaciętym spotkaniu Stal Mielec.

Lepiej w ten mecz weszli goście, którzy w 8. minucie prowadzili 7:4, z przerwy skorzystał wtedy Patrik Liljestrand. Jego uwagi pomogły, bo Grupa Azoty Unia zaczęła grać lepiej i na przerwę schodziła prowadząc 16:14.

Tarnowianie wyszli na prowadzenie trzema bramkami, ale nie utrzymali go. W międzyczasie czerwoną kartką ukarany został Tomasz Pietruszko z Zagłębia Lubin. Jednak pomimo tego Miedziowi odrobili te straty i w 43. minucie było 20:20. Jednak kolejne akcje należały do gospoarzy, którzy po trzech bramkach z rzędu Rennosuke Tokudy w 52. minucie wyszli na prowadzenie 25:22. O czas poprosił trener Jarosław Hipner.

W końcówce Zagłębie złapało jeszcze kontakt z Grupą Azoty Unią. Minutę przed końcem z przerwy na żądanie znów skorzystał Hipner, jego drużyna przegrywała wtedy 26:28. Bramkę rzucił Wojciech Hajnos. Do końca pozostawało 30 sekund i tym razem swoich podopiecznych wezwał do siebie Liljestrand. Gospodarze jednak szybko stracili piłkę. Zagłębie stanęło przed szansą na doprowadzenie do remisu, ale z lewego skrzydła przestrzelił Jakub Bogacz.

Grupa Azoty Unia Tarnów - Zagłębie Lubin 28:27 (16:14)