2021-09-11 20:41:08

Pewne zwycięstwo Orlen Wisły Płock w Gdańsku

Drugie zwycięstwo Orlen Wisły w tym sezonie. Płocczanie pokonali na wyjeździe Torus Wybrzeże Gdańsk 37:25.

Początek meczu miał podobny przebieg do tego, który Nafciarze przed tygodniem rozegrali z MMTS-em. Pierwsze minuty były wyrównane, a na prowadzeni byli nawet gospodarze. Sporym problemem okazała się czerwona kartka, jaką w 15. minucie dostał Kelian Janikowski.

Torus Wybrzeże bez swojego obrotowego grało wyraźnie słabiej, co skrzętnie wykorzystywała Orlen Wisła i stopniowo powiększała przewagę. W pierwszej połowie kibice nie mogli narzekać na nudę, bo sporo się działo, padało dużo bramek - przed przerwą w sumie obie drużyny rzuciły ich 34.

W drugiej połowie goli było mniej, ale Orlen Wisła cały czas odskakiwała zawodnikom z Trójmiasta. W samej końcówce płocczanie jeszcze podkręcili tempo i ostatecznie wygrali różnicą dwunastu goli.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 25:37 (15:19)