2021-09-08 08:46:53
Wojciech Staniec

Nadrabianie zaległości z pierwszej kolejki i początek drugiej. W środę gra PGNiG Superliga

Na środę zaplanowano trzy mecze PGNiG Superligi, dwa z nich to dokończenie pierwszej kolejki, a jeden - początek drugiej.

W weekend nie udało się rozegrać wszystkich meczów pierwszej kolejki, ponieważ trzy polskie drużyny rywalizowały w Lidze Europejskiej. Niestety, swoją rywalizację zakończyły już Grupa Azoty Unia Tarnów oraz Górnik Zabrze. Awans wywalczyły za to Azoty Puławy.

Jako pierwsi na boisko wyjdą zawodnicy w Zabrzu, gdzie Górnik podejmować będzie Energę MKS. Spotkanie to zapowiada się bardzo ciekawie i bardzo trudno będzie wskazać faworyta. Każda z tych drużyn celuje wysoko i chce być w czołówce tabeli.

Następnie dojdzie do starcia Azotów Puławy i Grupy Azoty Unii Tarnów. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będzie gospodarze, którzy we wtorek poznali rywala w drugiej rundzie Ligi Europejskiej i zagrają z Fuchse Berlin. Latem w Tarnowie doszło do wzmocnień i drużyna ta powinna być mocniejsza niż przed rokiem, ale o triumf w Puławach będzie trudno.

Z kolei pojedynek Łomży Vive z Gwardią rozpocznie drugą kolejkę. Kielczanie są liderem i w poprzedniej serii wygrali na wyjeździe z Sandra SPA Pogonią Szczecin różnicą czternastu bramek. Z kolei opolanie ulegli we własnej hali Chrobrego Głogów i są trzeci od końca. W tym meczu być może zagra Haukur Thrastarson, brakuje za to Michałą Olejniczaka i Alexa Dujshebava.

Górnik Zabrze - Energa MKS Kalisz, godz. 16 

Azoty Puławy - Grupa Azoty Unia Tarnów, godz. 18

Łomża Vive Kielce  Gwardia Opole, godz. 19

Więcej o piłce ręcznej posłuchasz w podcaście Handball Talks PL: