2021-09-04 19:36:02

Piotrkowianin wygrywa na inaugurację sezonu

Zawodnicy Piotrkowianina wygrali we własnej hali z Torus Wybrzeżem Gdańsk 26:23.

To było trzecie spotkanie w tym sezonie w PGNiG Superlidze. Zmierzyły się ze sobą zespoły, które w poprzednich rozgrywkach były w dole tabeli. Tak więc to spotkanie miało dla obu z nich duże znaczenie, bo ewentualne zwyciestwo i trzy punkty już na starcie ligowych zmagań były na wagę złota.

Obie drużyny od początku grały nerwowo i nieskutecznie. Sporo było błędów w ataku i prostych strat. Na głównych bohaterów pspotkania wyrastali bramkarze - Kacper Ligarzewski z Piotrkowianina i Miłosz Wałach z Torus Wybrzeża. Nieznaczną przewagę (1-2 bramek) mieli gospodarze. W 23. minucie na tablicy wyników było 7:6 na rzecz zespołu trenera Bartosza Jureckiego. Chwilę później na 7:7 trafił Piotr Papaj i wszystko zaczynało się od nowa.

Po przerwie nieznaczną przewagę mieli gospodarze i to oni cieszyli się z wygranej.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Torus Wybrzeże Gdańsk 26:23 (9:8)