2021-07-23 16:50:22
Wojciech Staniec

Będzie przebudowa Hala Legionów. Pierwszy mecz w 2024 roku?

To już jest właściwie pewne! Łomża Vive będzie miała dużo większy obiekt, w którym będzie rozgrywała domowe mecze. Kielecka Hala Legionów doczeka się przebudowy.

W czwartek doszło do rozmów pomiędzy Bogdanem Wentą, prezydentem Kielc a Piotrem Glińskim, wicepremierem, ministrem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Tematem była przebudowa Hali Legionów. 

- Spotkanie miało na celu wyjaśnienie pewnych wątpliwości formalno-prawnych związanych z tymi wnioskami, które miasto złożyło w 2019 roku. Pozwoliło też ustalić harmonogram działań. Najważniejszym elementem tego spotkania jest to, że premier Gliński – zgodnie z komunikatem, który okazał się na stronie ministerstwa podtrzymuje swoją decyzję dofinansowania inwestycji przebudowy Hali Legionów w wysokości 50 procent – mówił już w piątek prezydent Bogdan Wenta.

Co ważne – miasto wniosek złożyło już dwa lata temu (w sumie Kielce na odpowiedź czekały aż 606 dni), a od tego czasu koszty takiej inwestycji poszły do góry. Jeżeli ostatecznie inwestycja będzie kosztować więcej niż planowane wtedy 56 milionów, to ministerstwo wtedy także dofinansuje połowę potrzebnej kwoty, a nie tylko 28 milionów 250 tysięcy o które wnioskowano.

- Bardzo się cieszę z tego spotkania, bardzo dziękuję panu premierowi Glińskiemu. To spotkanie pozwala nam realizować zgodnie z dokumentacją – tak jak miasto zaplanowało – przebudowę Hali Legionów. Obiektu sportowego, który będzie bardzo ciekawy. Pozwoli też klubowi Vive Kielce, który rozgrywa tam mecze Ligi Mistrzów spełnić wszystkie nowe wymogi proceduralne nałożone przez Europejską Federację Piłki Ręcznej – przyznał Wenta.

Zanim jednak remont się rozpocznie i zakończy minie trochę czasu. Teraz miasto musi wyłonić wykonawcę projektu przebudowy hali. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie prac budowlanych. To powinno zająć około półtora roku. Przebudowa do kolejny rok – wszystko więc wskazuje na to, że obiekt po liftingu będzie gotowy w 2024 roku.