2021-07-19 17:44:26
Wojciech Staniec

Już nie będzie SPR-u w Tarnowie. Klub wraca do historycznej nazwy

W przyszłym sezonie na boisku nie zobaczymy już zawodników Grupy Azoty SPR Tarnów. Klub wraca do historycznej nazwy.

Po dziesięciu latach do nazwy wraca historyczny człon - Unia i zespół będzie grał jako Grupa Azoty Unia Tarnów. - Tarnowianie od 2011 roku swoje mecze rozgrywali pod szyldem „SPR” – Stowarzyszenie Piłki Ręcznej. Historia tarnowskiego sportu jest zawiła, a seria restrukturyzacji oraz splot różnych wydarzeń spowodowały zmianę nazwy sekcji piłki ręcznej w Tarnowie z Unii na Stowarzyszenie Piłki Ręcznej. Jesteśmy jednak świadomi tego, jak mocno „Unia” zakorzeniona jest w sercach tarnowskich kibiców - informuje klub.

Zmianie ulega też herb klubu. - Sama Unia nie jest jednak kompletna bez symbolu Jaskółki, tak silnie związanym ze sportem w Tarnowie, a przede wszystkim dzielnicą Mościce. Jaskółkę w swoim logo mają nie tylko tarnowskie kluby sportowe z wieloletnią tradycją, lecz także nasz dom, Arena Jaskółka, którą na jakiś czas przeznaczono do innych celów oraz nasz Główny Partner, Grupa Azoty. Jaskółka powraca do naszego logo, wskazując na przywiązanie do tradycji - napisano.

- Pomysł na rebranding naszego klubu zrodził się już kilka miesięcy temu. Rozmowy na ten temat trwały długo, jednak ostatecznie wraz z Zarządem dostrzegliśmy zdecydowanie więcej pozytywów całego przedsięwzięcia i podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy oraz logo. Historię i rozwój seniorskiej piłki ręcznej w Tarnowie zawdzięczamy właśnie Unii Tarnów. Do 2011 roku drużyna działała pod tą nazwą i teraz zapragnęliśmy do niej powrócić. Nawet po tylu latach funkcjonowania „SPR-u” wielu kibiców nazywa nas „Unią”, a naszych zawodników „Jaskółkami”. Mamy świadomość tego, jak mocno związani jesteśmy z tymi symbolami i jednocześnie cenimy markę, jaką w Tarnowie jest Unia, dostrzegając przy tym jej ogromny potencjał do rozwoju, w który również pragniemy się zaangażować. Mamy ambitne plany na przyszłość i cieszę się, że będziemy je realizować już jako Grupa Azoty Unia Tarnów – mówi prezes Grupy Azoty Unii Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

Co ciekawe, to już trzeci raz, w ciągu trzech lat, gdy ten klub zmienia nazwę. Na początku grał jako Grupa Azoty Tarnów, później Grupa Azoty SPR Tarnów. Teraz będzie Grupa Azoty Unia Tarnów.

źródło i fot. unia-tarnow.pl

Czy podoba Ci się nowa nazwa tarnowskiego klubu?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj