2021-07-19 12:27:14
Wojciech Staniec

Adam Morawski może odejść z Orlen Wisły Płock

Obecna umowa wiąże Adama Morawskiego z Orlen Wisłą Płock jeszcze przez rok. Może jednak nie dojść do przedłużenia jej.

Miniony sezon był bardzo udany dla Adama Morawskiego, który świetnie wypadł na mistrzostwach świata oraz doskonale grał w Orlen Wiśle Płock, z którą doszedł do Final4 Ligi Europejskiej.

Pomimo dość młodego wieku - jak na bramkarza (Morawski w październiku skończy 27 lat), to już gra na wysokim poziomie, ma spore doświadczenie i zapewne wpadł w oko wielu klubom w Europie. W przyszłym sezonie Adam Morawski nadal będzie grał w Orlen Wiśle Płock, ale później jego umowa wygaśnie. Wiele wskazuje na to, że nie będzie przedłużona.

- Morawski też chce wyjechać za granicę. Ma jeszcze ważny kontrakt przez następny sezon, dlatego postanowiliśmy ściągnąć Witkowskiego. Jest to młody, wysoki, prawie dwumetrowy bramkarz, który szybko się rozwija. Czy Morawski zostanie, czy nie, chcemy, żeby się Witkowski się rozwijał - mówi w rozmowie z Radiem Mixx dyrektor sportowy SPR Wisły Płock, Adam Wiśniewski.

Oprócz Morawskiego i wspomnianego wyżej pozyskanego ze Stali Mielec Witkowskiego w przyszłym sezonie w Orlen Wiśle w bramce będzie też pozyskany z hiszpańskiego Angel Ximenez.

fot. Mateusz Kaleta