2021-07-16 13:15:28
Wojciech Staniec

Dwie nowe osoby w sztabie szkoleniowym Orlen Wisły Płock. W tym trener, który dopiero co odszedł

Dwie nowe osoby dołączyły do sztabu szkoleniowego Orlen Wisły Płock.

Pierwszy z nich, to Josep Espar Moya, który był asystentem Xaviego Sabate w trzech ostatnich sezonach. Jednak półtora miesiąca temu pożegnano go, a on sam miał się skupić na pracy na uczelni. Na jego miejsce zatrduniono Dawida Nilssona. 

Jednak rozbrat Hiszpana z Orlen Wisłą nie trwał długo. - Będzie odpowiedzialny za przygotowywanie planów treningowych i harmonogramu treningów naszych zawodników - informuje płocki klub.

- Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać doświadczenie i wiedzę Josepa. Bardzo dobrze zna naszą drużynę, naszych zawodników i wiem, że jest osobą, która w sposób odpowiedni i kompleksowy przygotuje pod względem fizycznym naszych zawodników do gry - mówi prezes SPR Wisły Płock, Robert Czwartek.

Druga nowa osoba w sztabie szkoleniowym to Filip Koper, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zawodników I i II zespołu oraz Juniorów Orlen Wisły Płock. Koper to wychowanek płockiego klubu, który wiele lat spędził na boiskach piłki ręcznej. Jest dyplomowanym trenerem przygotowania fizycznego. - Posiada wiedzę z kształtowania mocy, siły eksplozywnej i siły mięśniowej, plyometrii, treningu szybkościowego, metod ekscentrycznych i izometrycznych, treningu z dostosowanym oporem, przeprowadzania testów diagnostycznych i siłowych, powrotów do sportu po przebytych urazach - czytamy na stronie Orlen Wisły.

fot. Anna Józefczyk

źródło: sprwislaplock.pl