2021-06-11 08:58:37
Wojciech Staniec

Rewolucja w bramce Sandra SPA Pogoni Szczecin

To będzie prawdziwa rewolucja w bramce Sandra SPA Pogoni. Szczecinianie pozyskali nowych golkiperów.

W przyszłym sezonie w bramce Portowców dojdzie do całkowitej zmiany. Klub opuszczają Anton Terekhov i Mateusz Gawryś, którzy do tej pory strzegli Sandra SPA Pogoń przed stratą bramek.

Teraz zastąpią ich - Tomasz Wiśniewski i Luka Aresenić. Pierwszy z nich to 24-latek, wychowanek Orlen Wisły Płock, który ostatnich pięć lat spędził w Stali Mielec. Ma już za sobą występ w reprezentacji Polski, gra też w piłkę ręczną plażową. - Sandra SPA Pogoń stwarza duże szanse na rozwój, drużyna stawia sobie wysoko poprzeczkę, dzięki czemu mobilizacja do działania staje się większa. Mam nadzieję, że będę mógł pokazać swoje umiejętności na boisku, dam z siebie wszystko i nie zawiodę zespołu. Wiem, że drużyna jest zgrana, więc nie mam obaw co do atmosfery i dobrego klimatu - mówi Wiśniewski.

Drugi, Luka Arsenić to 27-letni Serb, który przez większość swojej kariery grał w ojczyńskie, w Vojvodinie Nowy Sad. Ma na swoim koncie występy w Europejskich Pucharach, w tym Lidze Mistrzów oraz Lidze SEHA.

- Słyszałem, że polska liga jest jedną z czołowych w Europie i cieszę się, że będę mógł ją porównać z Liga SEHA i ligą serbską w którym teraz gram, także  każdy z nas zna takie zespoły jak Łomża Vive Kielce i Orlen Wisła Płock - nie ukrywa Serb.

Obaj podpisali umowy na dwa lata. W przyszłym sezonie będzie ich wspierał 19-letni Oliwer Andrysiak, który ma już za sobą debiut w PGNiG Superlidze.

źródło: handball.szczecin.pl


Superliga 2020/2021. Co zapamiętałeś z tego sezonu?

Za nami sezon 2020/2021 w Superlidze. To był trudny i ciężki sezon, ale i bardzo ciekawy. Nie brakowało ciekawych meczów, zwrotów akcji. Co zapamiętałeś z tych rozgrywek?


Mistrzem Polski 2021 została Łomża Vive. Które to złoto kieleckiego klubu?

 20
 18
 15
 21