2021-06-10 09:02:39
Wojciech Staniec

Aleksandr Bushkou w Grupie Azoty SPR Tarnów

Po dwunastu latach Aleksandr Bushkou odchodzi z Górnika Zabrze. W przyszłym sezonie będzie grał w Grupie Azoty SPR Tarnów.

Z nowym klubem białoruski skrzydłowy podpisał umowę na dwa sezony.  - W Górniku Zabrze spędziłem 12 lat. Po wielu sezonach spędzonych na Śląsku przyszedł czas na zmianę, którą traktuję jako nowe wyzwanie. Wciąż chcę rywalizować o najwyższe cele, a do nowej drużyny z pewnością wniosę doświadczenie zdobyte na superligowych parkietach. Cieszę się także, że będę miał okazję ponownie współpracować z trenerem Liljestrandem, który kilka lat temu był trenerem Górnika Zabrze i do dziś bardzo dobrze to wspominam - powiedział po podpisaniu umowy sam zawodnik.

Z transferu cieszą się też władze tarnowskiego klubu. - „Sasza” to zawodnik świetnie znany wszystkim fanom piłki ręcznej w naszym kraju. Cieszę się, że po kilkunastu latach spędzonych w Zabrzu postanowił podjąć wyzwanie i zdecydował się na podpisanie kontraktu z naszym klubem. Jestem pewien, że do drużyny wniesie coś więcej, niż tylko sportowe umiejętności. W zespole poza młodymi talentami, nieocenioną wartością jest także doświadczenie, i wierzę w to, że zarówno styl gry Aleksandra, jak i jego charyzma, pozwolą nam na sięganie po coraz wyższe cele - mówi prezes klubu, Krzysztof Mogielnicki.

źródło: spr-tarnow.pl


Superliga 2020/2021. Co zapamiętałeś z tego sezonu?

Za nami sezon 2020/2021 w Superlidze. To był trudny i ciężki sezon, ale i bardzo ciekawy. Nie brakowało ciekawych meczów, zwrotów akcji. Co zapamiętałeś z tych rozgrywek?


Mistrzem Polski 2021 została Łomża Vive. Które to złoto kieleckiego klubu?

 20
 18
 15
 21