2021-06-10 08:46:37
Wojciech Staniec

Zmiany w Piotrkowianinie. Odchodzi sześciu zawodników, zostają wypożyczeni

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski jest już pewny utrzymania w PGNiG Superlidze. Władze klubu budują już skład na nowy sezon.

Zawodnicy z Piotrkowa zajęli 13. miejsce w tabeli i powinni grać w barażach o utrzymanie w lidze. Tak się jednak nie stanie, ponieważ Orlen Upstream SRS Przemyśl wycofował się z gry w barażach. W związku z tym zespół Bartosza Jureckiego utrzymał się w lidze i zagra w niej w sezonie 2021/2022.

Wiadomo już, że Piotrkowianina opuszczą: Danilo Mihajlević, Grzegorz Sobut, Piotr Rutkowski, Sebastian Iskra, Marcin Tórz, Mateusz Kaźmierczak. Losy niektórych z nich nie są jeszcze pewne, ale wiadomo, że Rutkowski trafi do Górnika Zabrze, a Mateusz Kaźmierczak do Grupy Azoty SPR Tarnów.

W Piotrkowie na zasadzie transferów definitywnych zostają wypożyczeni z Anilany Łódź: Piotr Jędraszczyk, Marcin Matyjasik, Jan Stolarski oraz 20-letni obrotowy Antoni Daniecki. 

Piotrkowianin na swojej stronie internetowej zapowiedział też, że możliwe są kolejne wzmocnienia. Do klubu może przyjść 1-2 nowych zawodników. Obecnie trwają negocjacje.

źródło: piotrkowianin.pl


Superliga 2020/2021. Co zapamiętałeś z tego sezonu?

Za nami sezon 2020/2021 w Superlidze. To był trudny i ciężki sezon, ale i bardzo ciekawy. Nie brakowało ciekawych meczów, zwrotów akcji. Co zapamiętałeś z tych rozgrywek?


Mistrzem Polski 2021 została Łomża Vive. Które to złoto kieleckiego klubu?

 20
 18
 15
 21