2021-06-09 16:08:46
Wojciech Staniec

Ostrovia i Stal powalczą o dziką kartę. Jedna z tych drużyn zagra w Superlidze

Brakuje drużyn, które spełniają wymogi sportowe na grę w PGNiG Superlidze w przyszłym sezonie. W związku z tym władze ligi rozpisały konkurs o dziką kartę na grę w elicie.

Każdy go chce grać w PGNiG Superlidze musi wypełnić szereg wymogów formalnych, m.in. mieć 2 miliony złotych budżetu oraz spełnić wymóg sportowy. Takim jest utrzymanie w PGNiG Superlidze lub awans z I ligi.

Kilkanaście dni temu odbył się turniej mistrzów I ligi, który wygrał KPR Legionowo przed Orlenem Upstream SRS Przemyśl oraz Warmią Energą Olsztyn. Jednak KPR, który zajął pierwsze miejsce nie złożył wniosku o licencję na grę w Superlidze, podobnie jak pozostali uczestnicy turnieju. O licencję ubiega się jeden I-ligowiec - Ostrovia Ostrów Wielkopolski, która zajęła drugie miejsce w swojej grupie i wymogu sportowego na grę w Superlidze nie spełnia. W elicie chce też zostać Stal Mielec, która zajęła ostatnie miejsce Superlidze i tu także brakuje wypełnienia kryterium sportowego.

- W związku z brakiem złożenia wniosku licencyjnego przez zwycięzcę Turnieju Mistrzów I ligi w piłce ręcznej mężczyzn, KPR Legionowo, władze spółki podjęły decyzję o rozpisaniu, zgodnie z regulaminem licencyjnym, procedury tzw. dzikiej karty (§12 regulaminu licencyjnego) - informuje PGNiG Superliga. 

Przyznana będzie jedna dzika karta, co oznacza, że w przyszłym sezonie w lidze będzie grało nadal 14 zespołów. O dziką kartę ubiegają się Stal Mielec i Ostrovia Ostrów Wielkopolski. - Warunki udzielenia dzikiej karty, zostaną ustalone i ogłoszone przez Komisarza Ligi w terminie do 18 czerwca 2021 - wyjaśnia liga.

PGNiG Superliga potwierdziła też utrzymanie w lidze przedostatniego w tabeli Piotrkowianina. - W związku z wycofaniem się zespołu z Orlen Upstream SRS Przemyśla z rozegrania meczu barażowego z zespołem Piotrkowianin Piotrków Trybunalski prawo udziału rozgrywkach PGNIG Superligi w sezonie 2021/2022 uzyskał klub Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - informuje liga.

Więcej o piłce ręcznej posłuchasz w podcaście Handball Talks PL:

źródło: PGNiG Superliga/własne

Kto powinien dostać dziką kartę?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj