2021-06-07 14:48:17
Wojciech Staniec

Łomża Vive Kielce przekazała puchar za zdobycie mistrzostwa Polski!

W niedzielę Łomża Vive zdobyła mistrzostwo Polski. Dzień później oddała puchar, ktory dostała za to trofeum.

Trafił on do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. - W tym roku też jesteśmy dobrzy, bo wygraliśmy mistrzostwo i Puchar Polski, ale najlepsi jesteście wy, pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Bo to dzięki Wam możemy dziś tu stać i mówić, że zdobyliśmy mistrzostwo. To był dziwny rok, pandemia, były mecze bez widzów. Wielokrotnie przechodziliśmy testy. Dzięki pracownikom szpitala jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. To wy jesteście prawdziwymi gladiatorami. Chcieliśmy szczególnie podkreślić, że to wy jesteście najlepsi. Od tego roku zaczęliśmy współpracę Wojewódzkim Szpitale Zespolonym w Kielcach. Chciałem podziękować panu dyrektorowi, że możemy pracować z takimi wspaniałymi lekarzami - powiedział Marian Urban, wiceprezes Łomży Vive Kielce.

- Dziękuję zawodnikom za to, że zdobyli ten puchar - nie pierwszy, ale i nie ostatni raz. Dziękuję zarządowi za to, że pamiętali o pracownikach szpitala i docenili ich wkład w tym jakże trudnym ostatnio czasie. W imieniu całej załogi dziękuję. Jesteście najlepsi - nie krył Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. 

- Przekazanie tego pucharu to najmniejsze co możemy zrobić dla tego szpitala. Dziękujemy lekarzom, którzy nam pomagali w trakcie całego roku. Byli z nami i w tym ciężkim okresie. Praca medyków jest bardzo potrzebna na całym świecie, ale też niewidoczna. Lekarze i nauczyciele to dwie profesje, których często nie doceniamy i nie szanujemy. Oni codziennie robią to od serca, profesjonalnie. Za to im dziękuję - przyznał Talant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.

fot. Mateusz Kaleta