REKLAMA

Z Arki, przez ligę katarską, do hiszpańskiej drużyny. Mollino znalazł nowy klub!

Autor: Roksana Góra, 08-06-2019, 22:40

Były zawodnik dwóch polskich klubów zagra w lidze ASOBAL. Anderson Mollino, który rozstał się z Arką Gdynia w nerwowej atmosferze, kilka miesięcy spędził w Katarze. Ostatecznie zdecydował się jednak na grę w Hiszpanii.

Brazylijczyk spędził w gdyńskim klubie jedynie kilka miesięcy. Jego rozstanie z Arką nie obyło się bez nieporozumień, o czym szerzej pisaliśmy tutaj

REKLAMA

Mollino zdołał znaleźć sobie nową drużynę i w lutym tego roku dołączył do katarskiego zespołu Al-Rayyan. Od września będzie jednak zawodnikiem hiszpańskiej Helvetii Anaitasuna - dziesiątej ekipy Ligi ASOBAL: - Marzę o tym, by zagrać w Lidze Mistrzów lub Pucharze EHF. Poza tym, bardzo lubię życie w Europie, a hiszpańska liga jest na naprawdę wysokim poziomie - skomentował swój transfer Mollino. 

Zawodnik z Brazylii wypowiedział się również na temat spadku z ligi jego byłego zespołu: - Śledziłem wyniki meczów Superligi i cieszyły mnie niespodziewane zwycięstwa Arki. Przez jakiś martwiły natomiast rezultaty spotkań Zagłębia Lubin. Jest mi bardzo przykro, że gdynianie pożegnali się z ligą, bo pokazali, że potrafią grać lepiej. Być może to jeszcze nie był ich czas - stwierdził. 

I dodał: - Muszą skorzystać z doświadczenia, które zdobyli i zrozumieć, co poszło źle. Mam nadzieję, że to ich wzmocni i zdołają powalczyć o zwycięstwa. Pomimo problemów, jakie miałem z klubem, wierzę w to, że uda im się znów zagrać w Superlidze. 

REKLAMA

Dodaj komentarz