2019-04-27 19:55:00

Wyrównany mecz w Lubinie! Pierwsze zwycięstwo Zagłębia w rundzie spadkowej

Zagłębie Lubin po zaciętym meczu z Pogonią Szczecin ostatecznie wygrało 26:23. Dla "Miedziowych" to pierwsze zwycięstwo w rundzie spadkowej.

Od samego początku mecz w Lubinie był wyrównany i co chwila na tablicy wyników był remis. W bramce Zagłębia bardzo dobrze od pierwszych minut spisywał się Patryk Małecki, ale jego obron nie wykorzystali koledzy do zbudowania większej przewagi. W 12. minucie lubinianie prowadzili 5:4, ale o czas poprosił szkoleniowiec Pogoni, by dać wskazówki swoim podopiecznym.

Po obu stronach parkietu zawodnicy notowali wiele prostych błędów, o czym świadczy niski wynik w 16. minucie 6:5 na korzyść "Miedziowych". Niemoc w ataku w 19. minucie przełamał Krystian Bondzior, który podwyższył przewagę swojego zespołu na 8:6. Szczecinianie jednak konsekwentnie odrabiali straty i w 28. minucie po bramce Matusza Zaremby doprowadzili do remisu 11:11. Ostatecznie po wyrównanej pierwszej połowie tablica wyników pokazywała 12:12.

Po przerwie obraz meczu nie zmienił się i gra odbywała się na zasadzie "bramka za bramkę". Żadna z drużyn nie była w stanie zbudowań bezpiecznego prowadzenia. Obie drużyny notowały przestoje w ataku i grały falami.

W 46. minucie Zagłębie wypracowało dwa oczka przewagi (20:18). Goście walczyli do samego końca, ale ostatecznie nie udało się odwrócić losów meczu, który zakończył się 26:23 na korzyść zespołu Bartłomieja Jaszki. Dla lubinian to pierwsze zwycięstwo w rundzie spadkowej.

Najskuteczniejszym graczem spotkania był Paweł Dudkowski - 8 bramek.

Zagłębie LubinSandra SPA Pogoń Szczecin 26:23 (12:12)