2018-12-07 21:00:00

Orlen Wisła Płock rozbiła kaliszan!

Zwycięstwem zakończyli 2018 rok zawodnicy Orlen Wisły. Płocczanie pokonali we własnej hali Energę MKS Kalisz 30:18.

W składzie "Nafciarzy" zabrakło kontuzjowanych Marcina Wicharego i Mateusza Góralskiego. W zespole z Płocka w składzie znaleźli się młodzi: Paweł Kowalski oraz Dominik Mierzwicki.

Początek spotkania nie był zbyt szybki. Trener gości - Paweł Rusek już w 9. minucie poprosił o czas, ale jego drużyna przegrywała wtedy tylko 2:3. W końcu przewaga płocczan zaczęła rosnąć. Orlen Wisła rzucała bramki seriami. Między 13. a 17. minutą trafiał Renato Sulić oraz dwa razy Michał Daszek. Z kolei między 21. a 23. rzucali Mateusz Piechowski i dwa razy Nemanja Obradović. Z kolei pierwszą połowę płocczanie skończyli serią goli: Żigi Mlakara, Marko Tarabochi, Przemysława Krajewskiego oraz Michała Daszka. Po pierwszej części meczu wicemistrzowie Polski wygrywali 16:7.

Goście dobrze zaczęli drugą odsłonę spotkania i zmniejszyli nieznacznie straty. Jednak wtedy znowu przydarzył im się przestój. Po czterech kolejnych bramkach dla Orlen Wisły o kolejną przerwę poprosił trener Rusek. Jego drużyna miała już wtedy dwanaście bramek straty (12:24). Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie i Orlen Wisła wygrała dwunastoma golami.

Kolejny raz błysnął Michał Daszek, który rzucił dziewięć bramek.

Orlen Wisła PłockEnerga MKS Kalisz 30:18 (16:7)