2018-12-07 20:20:00

Sandra SPA Pogoń pokonała Wybrzeże! Udany rewanż ekipy ze Szczecina

Trener Piotr Frelek ma powody do zadowolenia, jego drużyna w ostatnim meczu 2018 roku pokonała we własnej hali Wybrzeże. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 15:14. Ale po przerwie słabszą grę gdańszczan wykorzystała ekipa ze Szczecina i mogła cieszyć się z pewnego zwycięstwa.

Wynik spotkania w Szczecinie otworzył Wojciech Prymlewicz, ale szybko trafieniem odpowiedzieli gospodarze. Od początku meczu w bramce Pogoni Szczecin dobrze spisywał Sebastian Zapora. W 5. minucie ekipa Piotra Freleka wyszła na prowadzenie 3:1, na co natychmiast zareagował trener Wybrzeża poprosił o czas. Wskazówki szkoleniowca pomogły drużynie, bo już w 8. minucie Piotr Papaj doprowadził do remisu 3:3.

W kolejnych częściach starcia gra odbywała się "cios za cios". Kibice zgromadzeni w hali oglądali wyrównaną walkę na parkiecie i co chwila na tablicy wyników był remis. W ostatnich minutach pierwszej połowie do bramki Wybrzeża trafił Paweł Salacz i do szatni szczecinianie schodzili z jednym oczkiem przewagi.

Po zmianie stron mecz był nadal zacięty. Gospodarze postawili się Wybrzeżu i w 39. minucie po obronie Marka Bartosika kontrę wykorzystał Dawid Fedeńczak. Szczecinianie wyszli na dwie bramki przewagi (20:18). Goście zaczęli popełniać proste błędy w ataku i od razu o chwilę przerwy zażądał Marcin Lijewski.

Zmotywowana ekipa ze Szczecina szła za ciosem i wykorzystała pomyłki rywala. Wybrzeże grało nerwowo, co przyczyniało się na słabą skuteczność drużyny. W 41. minucie Paweł Krupa podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 22:18. Gdańszczanie musieli gonić wynik, ale gospodarze utrzymywali zbudowaną przewagę.

Końcówka całkowicie należała do Pogoni Szczecin.Wybrzeże nie dało rady odwrócić losów spotkania i musieli uznać wyższość gospodarzy.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 34:27 (15:14)