Uladzislau Kulesh poważnie kontuzjowany! Czeka go kilkanaście tygodni rehabilitacji

Autor: Ewa Basak, 30-08-2018, 20:30

Coraz większe grono kontuzjowanych zawodników PGE VIVE Kielce. Uladzislau Kulesh doznał poważnej kontuzji i czeka go kilkanaście tygodni rehabilitacji. 

Na początku sezonu mistrzowie Polski będą musieli sobie poradzić bez kilku zawodników, a wszystko przez kontuzje. Mariusz Jurkiewcz musi przejść kolejną operację, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ. Do grona kontuzjowanych dołączył Uladzislau Kulesh.

REKLAMA

Podczas środowego treningu rozgrywający doznał urazu nogi. Upadek był bardzo poważny, bo zawodnik nie był w stanie wstać o własnych siłach.

- Okazało się, że to bardzo rzadki uraz polegający na zwichnięciu głowy kości strzałkowej – tłumaczy lekarz PGE VIVE Kielce, Marcin Baliński.

Białorusin został przewieziony do szpitala, a w czwartek udał się na konsultacje do Bierunia, gdzie przejdzie operację. - Operacja, którą przejdzie, będzie polegać na przewierceniu się przez głowę kości i założeniu specjalnych taśm stabilizujących ją. Jest to uszkodzenie pozastawowe, nie dotyczy więzadeł ani łąkotki i powinno się dobrze goić - wyjaśnia dalej doktor kieleckiego klubu. 

Uladzislau Kulesh prawdopodobnie w piątek lub sobotę opuści klinikę, a potem czeka go kilkanaście tygodni rehabilitacji. 

źródło: kielcehandball.pl

REKLAMA

Wasze komentarze

Brak2018-08-30 22:26:21
Z całym szacunkiem, ale niech Pan Doktor pomysłu jak wpłynie stabilizacja stawu piszczelowo strzałkowego górnego, na skokowy. Ten staw powinien się ruszać i nie należy go stabilizować

Dodaj komentarz