2021-05-02 19:33:10

Awans pomimo porażki. Polska słabsza od Holendrów, ale na Euro jedzie

Reprezentacja Polski przegrała na zakończenie eliminacji do mistrzostw Europy z Holandią 32:30, po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 17:16.

Już w pierwszej akcji meczu dał o sobie Luc Steins, środkowy rozgrywający, który gra w PSG otworzył wynik meczu. Chwilę później wrzutkę od Michała Daszka wykończył Tomasz Gębala. Później na dwa trafienia odskoczyli gospodarze, ale nie trwało do długo. W 7. minucie Maciej Gębala pewnie rzucił z koła i Polacy pierwszy raz wygrywali (4:3).

Później mieliśmy zacięte i wyrównane spotkanie. Nasi zawodnicy w pewnym momencie odskoczyli na dwa trafienia, ale nie utrzymali prowadzenia. W 14. minucie doszło do zmiany w polskiej bramce, w miejsce Adama Morawskiego pojawił się Mateusz Kornecki. Mecz był bardzo ofensywny, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Po pierwszej połowie Holendrzy prowadzili różnicą jednej bramki.

Od początku drugiej połowy gospodarze zbudowali sobie przewagę pięciu (23:18, w 35. minucie). Polacy mieli problemy w ofensywie, głównie z dochodzeniem do sytuacji rzutowych oraz skutecznością. Z czasu musiał skorzystać Patryk Rombel. To była dobra decyzja, bo gra Polaków zaczęła wyglądać lepiej. Powoli, zaczęli odrabiać straty w 44. minucie stanęli przed szansą na bramkę kontaktową. Na 23:24 rzucił niezawodny Michał Daszek, który w tym spotkaniu znów grał na prawym rozegraniu i spisywał się bardzo dobrze. Chwilę później udaną paradę zanotował Adam Morawski, a do remisu doprowadził Tomasz Gębala.

Niestety, Holendrzy szybko wykorzystali grę w przewadze i prowadzili 26:24. Później już Polakom nie udało się odrabić strat i z wygranej cieszyli się gospodarze Pod koniec meczu podopieczni trenera Patryka Rombla bronili wysoko, na zasadzie każdy każdego.

Polacy zajęli ostatecznie trzecie miejsce w grupie, ale udało im się awansować na Euro dzięki temu, że byli wśród czterech najlepszych drużyn z trzecich lokat.

Holandia - Polska 32:30 (17:16)

Polska: Morawski, Kornecki - Daszek 5, Olejniczak 3, Walczak, Sićko 3, Ossowski, Adamski, Czuwara, Moryto 6, M. Gębala 5, Przybylski, T. Gębala 6, Chrapkowski, Walczak 1.