2021-04-12 10:37:31
Mateusz Kaleta

Legendarny zawodnik pobił rekord Ligi Mistrzów. Jest najlepszy w historii

HBC Nantes pokonało Łomżę Vive Kielce 34:31 i odrobiło startę z pierwszego meczu, awansując do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. To był wyjątkowy mecz dla gwiazdy francuskiego zespołu. Kiril Lazarov ustanowił w Hali Legionów historyczny rekord.

Spotkanie z kieleckim zespołem było 250. występem Macedończyka w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Tym samym 41-latek został samodzielnym liderem klasyfikacji wszechczasów. Przed tygodniem w Nantes wyrównał rekord należący dotychczas do Arpada Sterbika.

Lazarov zdobył w rewanżu przeciwko Łomży Vive Kielce cztery brameki i cały czas pozostaje najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów wszechczasów. Ma na koncie ponad 1300 trafień. Drugi w klasyfikacji strzelców jest wciąż grający w piłkę ręczną Nikola Karabatić. Trzeci - Momir Ilić, który zakończył karierę w 2019 roku.

Niewykluczone, że to ostatnie miesiące gry legendy macedońskiej piłki ręcznej na boisku. Jego kontrakt z HBC Nantes wygasa po zakończeniu obecnego sezonu. Według nieoficjalnych informacji ekipa.mk Lazarov dostał już oferty pracy w roli drugiego trenera. W tej roli widzi go Barcelona, gdzie mógły pomagać Xaviemu Pascualowi, a także HBC Nantes, gdzie szkoleniowcem jest Alberto Entrerios.

Lazarov jest wciąż czynnym zawodnikiem, ale ma też doświadczenie trenerskie - jest szkoleniowcem narodowej reprezentacji Macedonii Północnej. W debiucie na ławce trenerskiej poprowadził swój kraj do triumfu z Danią.

NAJWIĘCEJ WYSTĘPÓW W EHF CHAMPIONS LEAGUE:

1. Kiril Lazarov - 250

2. Arpad Sterbik - 249

3. Thierry Omeyer - 240

4. Nikola Karabatić - 237

5. Jonas Källman - 225

6. Timur Dibirov - 217

7. Viran Morros - 215

8. Victor Tomas - 214

9. Mirsad Terzić - 210

10. Mirko Alilović, Joan Canellas - 207