2021-04-09 12:01:38
Mateusz Kaleta

Kamil Syprzak przedłużył kontrakt z PSG

Co najmniej do lata 2022 roku zawodnikiem PSG będzie Kamil Syprzak. Klub aktywował klauzulę, na mocy której kontrakt reprezentanta Polski został przedłużony – donosi L’Equipe.

29-letni obrotowy notuje dobry sezon w Paryżu. Jest czwartym najlepszym strzelcem drużyny, a w czwartek zdobył cztery bramki i pomógł drużynie w wywalczeniu awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w meczu z Celje Pivovarną Lasko. Po końcowej syrenie zawodnik potwierdził krążące za kulisami informacje o przedłużeniu jego kontraktu.

- Cieszę się, że zostaję w Paryżu. Bardzo dobrze czuję się w mieście i w drużynie, znaleźliśmy wspólny język. Będę walczył o jeszcze więcej, aby kontynuować swoją pracę, tak jak robię to teraz – powiedział Kamil Syprzak, cytowany przez L’Equipe.

To samo źródło donosi, że z PSG po sezonie pożegna się Viran Morros. 37-letni Hiszpan może zakończyć karierę. Ekipę mistrzów Francji opuści też lewoskrzydłowy Dylan Nahi, który przeniesie się do Łomży Vive Kielce, z którą podpisał kontrakt na cztery sezony. 

Wcześniej PSG poinformowało o pozyskaniu na stałe z Toulouse wypożyczonego środkowego Luca Steinsa oraz przedłużeniu kontraktu Adama Keity. Po wypożyczeniu do Toulouse wróci też 21-letni Sadou Ntanzi.