2021-04-08 22:25:11
Piotr Pitas

PSG dopełniło formalności. Dobry mecz Nahiego i Syprzaka

W czwartek wieczorem PSG dopełniło formalności i awansowało do ćwierćfinału EHF Ligi Mistrzów. We własnej hali rozbili Celje Pivovarna Lasko 31:24, a w dwumeczu 68:48.

Losy dwumeczu zostały rozstrzygnięte już po pierwszym spotkaniu. Zwycięstwo paryżan 37:24 stawiało mistrzów Francji w bardzo komfortowej sytuacji i tylko katastrofa mogłaby pozbawić ich awansu do najlepszej ósemki w Europie.

Mimo rozstrzygniętego dwumeczu, spotkanie stało na niezłym, wyrównanym poziomie. PSG kontrolowało przebieg pierwszej połowy, ale Celje nie traciło kontaktu z przeciwnikiem, utrzymując dystans 2-3 bramek. Tuż przed przerwą Słoweńcy przeprowadzili udaną akcję, ustalając wynik meczu do przerwy 14:12.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia gości. Dystans jednej bramki utrzymywał się przez parę minut. Potem na parkiecie rządzili i dzielili Francuzi. Ze stanu 19:17 w ciągu kilku minut paryżanie odskoczyli rywalom na osiem bramek różnicy i wynik 25:17. Niemoc w ofensywie gości naznaczyła drugą połowę meczu, którą do końca spotkania kontrolowała już drużyna gospodarzy.

Świetne spotkanie rozegrał przyszły zawodnik Łomży Vive Kielce, Dylan Nahi. Francuski lewoskrzydłowy rzucił 6 bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie. Dobre spotkanie rozegrał również Kamil Syprzak, autor czterech trafień oraz pewny punkt francuskiej defensywy.

PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zmierzy się obrońcą trofeum - THW Kiel. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 12 maja, a rewanże tydzień później.

Paris Saint-Germain Handball - Celje Pivovarna Laśko 31:23 (14:12)