2021-04-02 20:19:44
Redakcja

LM: Barca rozbiła Elverum i jest o krok od ćwierćfinału. Piorunujący początek

FC Barcelona już pokonała w pierwszym meczu fazy play-offs Ligi Mistrzów Elverum 37:25.

Spotkanie to było rozegrane w Barcelonie, ale formalnie w roli gospodarza wystąpiło Elverum. Zawodnicy tego klubu już pod koniec fazy grupowej rozgrywali swoje domowe mecze na boiskach rywali - było to podyktowane przepisami obowiązującymi w Norwegii z powodu pandemii i chęcią uniknięcia kwarantanny.

Tak na dobrą sprawę kwestia awansu rozstrzygnęła się już na samym początku, gdyż Barca piorunująco weszła w mecz. Prowadziła 4:0 i 10:1. Elverum miało ogromne problemy w defensywie - w pierwszej połowie dało sobie rzucić aż 19 bramek. A i tak jedną z jaśniejszych postaci zespołu z Norwegii był bramkarz Thorsten Fries.

Po przerwie w grę obu drużyn wkradło się sporo chaosu, a sytuację szybciej opanowała Barcelona. Trener mistrzów Norwegii próbował gry siódemką w polu, ale kończyło się to rzucami przez całe boisko. Na listę strzelców wpisał się m.in. bramkarz - Gonzalo Perez de Vargas.

"Duma Katalonii" ostatecznie wygrała różnicą dwunastu bramek i praktycznie zapewniła sobie awans do ćwierćfinału. Rewanż, który wydaje się być formalności odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18.45. Gospodarzem już oficjalnie będzie Barcelona.

Elverum Handball Herrer - FC Barcelona 25:37 (12:19)