2021-04-01 22:14:47

Liga Mistrzów: FC Porto bliżej ćwierćfinału! PSG rozbiło na wyjeździe z Celje

W czwartek swoje pierwsze mecze w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów rozegrały jeszcze dwie kolejne pary. Po zaciętym pojedynku FC Porto pokonało u siebie Aalborg 29:27, a PSG rozbiło na wyjeździe Celje, wygrywając 37:24.

Od samego początku spotkania na prowadzeniu była drużyna z Portugalii i zmotywowana do walki systematycznie powiększała swoją przewagę. Po czterech bramkach z rzędu FC Porto w 11. minucie wygrywało 6:2. Goście nie zamierzali się poddawać i ambitnie walczyli, aby zmniejszyć różnicę bramkową. Tego zadania zawodnikom Aalborg Håndbold nie ułatwił kapitalnie spisujący się między słupkami gospodarzami - Nikola Mitrevsk.

Niemoc w ataku przyjezdnych przełamał Sebastian Barthold, ale z każdą kolejną minutą spotkania inicjatywę na parkiecie przejmowało FC Porto. Aalborg Håndbold nie potrafił zatrzymać szybkich ataków ze strony FC Porto. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze zanotowali słabszy okres gry, który natychmiast wykorzystali goście, poprawiając swoją skuteczność do przerwy i zmniejszając stratę do czterech oczek.

Po zmianie stron Aalborg Håndbold poprawił swoją skuteczność i konsekwentnie niwelował różnicę. W 37. minucie po bramce Lukasa Sandella goście zmniejszyli straty tylko do dwóch oczek, a  po chwili dzięki dobrej grze w defensywie przechwycili piłkę i wykorzystali kontratak (19:20). Do samego końca meczu gra była bardzo wyrównana. Ostatecznie gospodrze wygrali 29:27 i są bliżej awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ale na pewno w rewanżowym pojedynku pomiędzy tymi zespołami czeka nas jeszcze wiele emocji.

Mecz pomiędzy Celje a PSG kapitalnie rozpoczęli paryżanie, którzy od pierwszej minuty budowali swoją przewagę, a rywale musieli gonić wynik. W 6. minucie spotkania goście wygrywali już 6:2 i utrzymywali wypracowane prowadzenie. Obrona postawiona przez paryżan zmuszała gospodarzy do popełniona prostych błędów, które potem przyjezdni zamieniali w skuteczne kontrataki.

PSG nie zwalniało tempa i szło za ciosem, co chwilę podwyższając wynik meczu. Zawodnicy Celje musieli grać pod dyktando rywali. Ne byli w stanie zatrzymać rozpędzonych zawodników PSG. W 26. minucie po trafieniu Kamila Syprzaka PSG wygrywało już 18:9. Ostatecznie do przerwy PSG wygrywało już 21:11.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uelgł zmianie. Goście całkowicie przejęli inicjattywę na parkiecie, a zawodnicy Celje nie byli w stanie postawić się rywalom. PSG zdecydowanie pokonało gospodarzy i wypracowała wysoką zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem. Bardzo dobry występ zanotował przyszły zawodnik Łomży Vive Kielce - Dylan Nahi, który wykorzystał dziesięć rzutów na jedenaście prób.