2021-03-13 17:16:16

Historyczny sukces Grupy Azoty SPR! Tarnowianie w finale Pucharu Polski

Zawodnicy Grupy Azoty SPR pokonali we własnej hali Zagłębie Lubin i awansowali do finału Pucharu Polski.

Pod koniec pierwszej połowy gospodarze odskoczyli na trzy bramki. Po przerwie ich przewaga mocno urosła i w 44. minucie wynosiła pięć bramek (17:12). Później z przerwy skorzystał trener przyjezdnych, Jarosław Hipner, a tarnowianie popełniali sporo prostych błędów. Miedzowi zbliżyli się do rywali na jedno trafienie.

Jednak końcówa spotkania to już koncertowa gra Grupy Azoty SPR, która ostatecznie wygrała różnicą dziewięciu trafień.

Dla tarnowian to historyczny triumf i pierwszy w historii awans do finału Pucharu Polski. W nim zmierzą się ze zwycięzcą meczu Łomża Vive Kielce - Orlen Wisła Płock, który odbędzie się w czwartek 18 marca.

Grupa Azoty SPR Tarnów - Zagłębie Lubin 30:21 (12:9)

Czy jesteś zaskoczony awansem Grupy Azoty SPR Tarnów do finału Pucharu Polski?