2021-03-11 19:49:03
Michał Dąbrowski

El. Euro 2022: Szwajcaria rozgromiła Finlandię

Czwartkowe popołudnie znowu obfitowało w sportowe emocje. Wszystko to za sprawą kolejnych meczy eliminacjach Euro 2022.

Już o 17.00 byliśmy świadkami bardzo ważnego meczu w grupie 7. Finlandia podejmowała u siebie Szwajcarów. Obie ekipy przegrały na razie dwa spotkania. Zwycięzca tego meczu zrobiłby duży krok do walki o awans.

Od samego początku spotkania atakowali Szwajcarzy. W 8. minucie prowadzili trzema trafieniami (2-5). Mecz wyglądał tak jak się tego spodziewaliśmy. Powolne powiększanie przewagi przez gości. Przez większość pierwszej połowy co trzy bramki Szwajcarów jedną rzucali Finowie. Było tak do 25. minuty. Wtedy goście mieli przewagę siedmiu trafień (5:12). Ostatnie minuty przed przerwą były bardziej wyrównane. Obydwie ekipy rzuciły jeszcze po trzy bramki, co ustaliło wynik na 8:15.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień gospodarzy. Jednak Szwajcarzy szybko odpowiedzieli czterema bramkami z rzędu. Od tego momentu różnica coraz bardziej się powiększała. W 52. minucie widzieliśmy już trzynaście bramek różnicy (14:27). Do końca spotkania Szwajcarzy utrzymali taką przewagę i mecz zakończył się wynikiem 19:32

Fenomenalnie w tym meczu spisał się Alen Milosević, który zdobył aż dziesięć bramek

Finlandia – Szwajcaria 19:32 (8-15)