2021-02-25 22:34:58
Maciej Lemański

Bundesliga: Bardzo dobry mecz Pehlivana, porażka Melsungen

Kapitalne zawody wypożyczonego z Vive Łomży Kielce Doruka Pehlivana. Kolejny zawód w MT Melsungen. Magdeburg pnie się w górę tabeli.

Zażarta walka trwa na dole tabeli. Przypominamy, że w tym sezonie Bundesligi spadają aż 4 zespoły, dlatego też w hali w Coburgu oglądaliśmy mecz walki o każdy centymetr boiska. Zwycięsko z tego starcia wyszli wyżej notowani zawodnicy TSV Minden, którzy utrzymywali nieznaczną przewagę przez prawie całe spotkanie. Tym razem kapitalne zawody może dopisać na swoje konto Doruk Pehlivan, zdobywca 8 bramek dla gości. Po przeciwnej stronie 7 trafień zaliczył Milos Grozdanic.

HSC 2000 Coburg – TSV GWD Minden 24:28

Nic nie zapowiadało po niezwykle wyrównanej pierwszej połowie, tak okazałego zwycięstwa gospodarzy. Mniej więcej od 40 minuty meczu „Wojownicy” zaczęli odjeżdżać zespołowi z północnej Hesji i nie pozostawili im złudzeń na korzystny wynik w tym meczu. Może to zobrazować bardzo wymowna statystyka bramkarzy. 37,84% Domenico Ebnera przeciwko 13,04% Nebojsi Simicia i 8.33% Silvio Heinevettera.  10 bramek dla zwycięzców zdobył Johan Hansen, a 8 dla pokonanych Timo Kastening.

TSV Hannover-Burgdorf – MT Melsungen 31:23

Emocjonujący mecz odbył się w Rittal Arenie w Wetzlar. Drużyna Erlangen prowadziła grę przez zdecydowaną większość spotkania, a momentami ich przewaga potrafiła urosnąć nawet do 7 bramek. Gospodarze nie poddali się do samego końca i mogli nawet wygrać to spotkanie, ale niestety dla nich wyrównującą bramkę zdobyło Erlangen z rzutu karnego odgwizdanego w ostatniej sekundzie meczu. 7 bramek dla Wetzlar zdobył szwedki kołowy – Anton Lindskog. Identyczną zdobycz dla Erlangen zapisał na swoim koncie Sime Ivic.

HSG Wetzlar – HC Erlangen 28:28

Drużyna Piotra Chrapkowskiego kontynuuje swoją dobrą passę i dopisała kolejne zwycięstwo do swojego dorobku. Tym razem ich wygrana nie była łatwa, a po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 16:16. Końcówka nie pozostawiła jednak złudzeń przyjezdnym, którzy za wszelką cenę chcą się wydostać ze strefy spadkowej. Na drugim biegunie jest zespół ze wschodnich Niemiec, który obecnie zajmuje 3 miejsce w tabeli Bundesligi. Piotr Chrapkowski zakończył zawody z bramką i kolejny raz pokazał, że potrafi dowodzić defensywą czołowej drużyny Bundesligi. Po poprzednim świetnym występie z THW Kiel, również i tym razem Omar Magnusson zaimponował formą strzelecką i z 11 trafieniami został wybrany MVP spotkania .

SC Magdeburg - TuSEM Essen 34:28