2021-02-23 06:31:48
Ewa Basak

Orlen Wisła zagra na wyjeździe z Abanca Ademar Leon. Sabate: Będziemy walczyć i starać się wygrać

W ostatnich dniach Orlen Wisła ma napięty grafik i we wtorek drużynę z Płocka czeka kolejne starcie w Lidze Europejskiej.  Wicemistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z Abanca Ademar Leon. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie! 

W minioną sobotę podopieczni Xaviera Sabate cieszyli się z ósmego zwycięstwa w Lidze Europejskiej. Płocczanie w świetnym stylu pokonali we własnej hali Abanca Ademar Leon 29:22. Zdobyli komplet punktów i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie. 

- Kluczem do naszego zwycięstwa była postawa w ataku, znajdowaliśmy sobie czyste sytuacje rzutowe. Tylko przez pierwsze piętnaście minut bramkarz gości sprawiał nam problemy. Później znaleźlimy na to rozwiązanie, dochodziliśmy do sytuacji rzutowych, wyprowadzaliśmy kontry i to było ważne, aby wygrać. Jednym z założeń było to, żeby nie robić błędów technicznych. To nam się udało. Wiedzieliśmy, że rywale po takich błędach wyprowadzają dużo kontr, mają niesamowitych, szybkich skrzydłowych. Udało nam się tego uniknąć. Jestem zadowolony z postawy mojego zespoły i pracy jaką wykonują. Dla nas i Ademar Leon był to mecz o pierwsze miejsce w grupie i już wiemy, że utrzymamy tę pozycję, dlatego podchodziliśmy do tego meczu jak do finału – mówił po spotkaniu trener Orlen Wisły Płock, Xavier Sabate. 

Podbudowana zwycięstwami Orlen Wisła w Hiszpanii na pewno będzie chciała utrzymać passę wygranych. - Pojedziemy do Hiszpanii na rewanż, czasu na przygotowanie jest mało, ale tradycyjnie będziemy walczyć i starać się wygrać to spotkanie – zaznacza trener szkoleniowiec płocczan. 

Ostatnio do drużyny "Nafciarzy" dołączył nowy bramkarz Abdelrahman Homayed. 21 – latek trafił do Orlen Wisły na zasadzie wypożyczenia z klubu Al Ahly S.C. do końca bieżącego sezonu. Czy reprezentant Egiptu zadebiutuje w najbliższym spotkaniu?

Abanca Ademar Leon - Orlen Wisła Płock, wtorek, godz.20:45

Słuchaj więcej w podcaście Handball Talks PL:

Czy Orlen Wisła Płock zdobędzie komplet punktów w Hiszpanii?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj