REKLAMA

 

REKLAMA
2021-02-22 15:34:25
Piotr Pitas

Reprezentant Polski zostaje w Bundeslidze!

Obrotowy reprezentacji Polski Maciej Gębala przedłużył kontrakt ze swoim klubem do 2024 roku. 27-latek doskonale czuje się w Saksonii i mimo zainteresowania ze strony kilku topowych klubów postawił na rozwój w drużynie prowadzonej przez Andre Habera.  

-Moja rodzina i ja czujemy się tutaj w Lipsku bardzo dobrze, a mi w SC DHfK  wszystko pasuje. Daje mi to bardzo dobre przeczucie, jak klub jest prowadzony oraz jak profesjonalnie tu pracują. Mamy naprawdę dobry zespół i jesteśmy świetną drużyną. Rozwijałem się tutaj bardzo dobrze przez ostatnie dwa i pół roku, po prostu chcę to kontynuować, bo zarówno ja, jak i klub jesteśmy na dobrej drodze  - mówi Maciej Gębala. 

REKLAMA

Obrotowy gra w klubie Lipska od 2018 roku, wcześniej występował w Orlen Wiśle Płock oraz SC Magdeburg. W obecnym sezonie zdobył w Bundeslidze 31 bramek w 16 spotkaniach. Gębala poza grą w ataku tworzy bardzo solidny blok obronny z Marko Mamiciem.

Mierzący dwa metry wzrostu Polak wspólnie z Chorwatem (203 centymetrów) stanowią o sile defensywy Lipska. SC DHfK Lipsk po 17. kolejkach Bundesligi zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów.

Klub Polaka kolejne spotkanie zagrają 4 marca z przedostatnim w tabeli Essen.

Czy Maciej Gębala to najlepszy polski obrotowy?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: