REKLAMA

 

REKLAMA
2021-02-21 09:22:36
Wojciech Staniec

Sabate: Podchodziliśmy do tego meczu, jak do finału

- Siedem bramek różnicy odzwierciedl to co działo się na parkiecie - powiedział po meczu w Płocku, Manolo Cadenas, trener Abanki Ademar Leon. - Jestem zadowolony z postawy mojego zespoły i pracy jaką wykonują. Dla nas i Ademar Leon był to mecz o pierwsze miejsce w grupie i już wiemy, że utrzymamy tę pozycję, dlatego podchodziliśmy do tego meczu jak do finału - przyznał Xavi Sabate, szkoleniowiec Orlen Wisły.

Manolo Cadenas (trener, Abanca Ademar Leon): Wygrała drużyna zdecydowanie lepsza. Oczekiwałem więcej od moich podopiecznych, od 25. minuty Wisła była lepsza w każdym elemencie. Grała lepiej w obronie, wyprowadzała kontry, ogólnie rozegrała bardzo dobry mecz. Siedem bramek różnicy odzwierciedl to co działo się na parkiecie. Gratuluję Xaviemu tego meczu i wygranej.

REKLAMA

Xavi Sabate (trener,Orlen Wisła Płock): Dziękuję Ademar za to spotkanie, zawsze gra się przeciwno nim ciężko. Kluczem do naszego zwycięstwa była postawa w ataku, znajdowaliśmy sobie czyste sytuacje rzutowe. Tylko przez pierwsze piętnaście minut bramkarz gości sprawiał nam problemy. Później znaleźlimy na to rozwiązanie, dochodziliśmy do sytuacji rzutowych, wyprowadzaliśmy kontry i to było ważne, aby wygrać. Jednym z założeń było to, żeby nie robić błędów technicznych. To nam się udało. Wiedzieliśmy, że rywale po takich błędach wyprowadzają dużo kontr, mają niesamowitych, szybkich skrzydłowych. Udało nam się tego uniknąć. Jestem zadowolony z postawy mojego zespoły i pracy jaką wykonują. Dla nas i Ademar Leon był to mecz o pierwsze miejsce w grupie i już wiemy, że utrzymamy tę pozycję, dlatego podchodziliśmy do tego meczu jak do finału. Teraz pojedziemy do Hiszpanii na rewanż, czasu na przygotowanie jest mało, ale tradycyjnie będziemy walczyć i starać się wygrać to spotkanie.

Czy Orlen Wisła wejdzie do Final4 Ligi Europejskiej?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: