REKLAMA

 

REKLAMA
2021-02-19 09:38:56
Piotr Pitas

Już mają Hansena, a chcą kolejnych reprezentantów Danii i Szwecji. Aalborg buduje potęgę!

W czwartek duńskie media ogłosiły jedną z najgłośniejszych bomb transferowych ostatnich lat: Mikkel Hansen od 2022 roku będzie grał w Aalborgu! Jak się okazuje, Duńczycy na Hansenie nie zamierzają poprzestać. Na ich celowniku znalazł się Mads Mensah Larsen, Kristian Bjornsen oraz dwaj obrotowi.

Jak donosi Nordjyske, prezes Aalborga Jan Larsen zamierza zbudować w Danii potęgę, której celem będzie Final Four Ligi Mistrzów w Kolonii. W tym celu zamierza przeprowadzić szereg wzmocnień, ściągając do klubu czołowych reprezentantów skandynawskich drużyn narodowych. Przed laty związany z Aalborgiem jako zawodnik Joachim Boldsen, obecnie ekspert w telewizji TV3 Sport, jest zdania, że kolejnym wzmocnieniem mistrza Danii ma być mistrz olimpijski z 2016 roku-Mads Mesah Larsen. Wspólnie z Hansenem odtworzyliby duet znany z występów w reprezentacji Danii, który przyniósł Duńczykom dwa złote medale mistrzostw świata oraz złoty krążek Igrzysk Olimpijskich.

REKLAMA

Co ciekawe, doskonale zorientowany w środowisku duńskiej ligi Rasmus Boysen późnym czwartkowym wieczorem donosił o zainteresowaniu dwoma szwedzkimi obrotowymi: Jesperem Nielsenem z Rhein-Neckar Lowen oraz Maxem Darjem z Bergischer. Według Boysena, Aalborg kusi także prawoskrzydłowego reprezentacji Norwegii Kristiana Bjornsena. Ten 32-letni skrzydłowy HSG Wetzlar miałby dołączyć do drużyny mistrzów Danii już po zakończeniu obecnego sezonu.

Należy pamiętać, że obecnie w Aalborgu występuje kilku świetnie rokujących graczy. Nikolaj Laeso, Lukas Sandell czy Felix Claar to zawodnicy, którzy na styczniowych mistrzostwach świata w Egipcie udowodnili swoją wartość. W dodatku szefem defensywy jest doświadczony i wielokrotnie nagradzany indywidualnymi nagrodami Henrik Mollgaard. Biorąc pod uwagę obecny skład oraz powyższe plotki transferowe, w Danii tworzy się kandydat do gry w Lanxess Arenie podczas turnieju Final Four Ligi Mistrzów. Czy mocarstwowe plany mają realną szansę spełnienia? Dowiemy się wiosną 2022 roku.

Na koniec warto przytoczyć spekulacje wyżej wspomnianego Joachima Boldsena. Były reprezentant Danii rozważa, że potencjalnym bramkarzem Aalborga może zostać w przyszłości Niklas Landin.

- Niklas Landin nie przedłużył kontraktu z Kilonią, który wygasa tego lata. Więc teraz, kiedy wszystko jest możliwe, równie dobrze może dołączyć do nas. Bramkarz jest niezwykle ważny dla osiągnięcia sukcesu - i przy całym szacunku dla bramkarzy z Aalborga nie są oni Niklasem Landinem - mówi Joachim Boldsen.

Powyższą spekulację dotyczącą Landina należy traktować z przymrużeniem oka, jest to bowiem refleksja eksperta duńskiego TV3 Sport. Lecz z drugiej strony, kto tydzień temu odważył się marzyć, że Mikkel Hansen, najlepszy piłkarz ręczny lat 2011, 2015 i 2018 przejdzie z PSG do Aalborga?

Czy Aalborg zagra w przyszłości w Final4 Ligi Mistrzów?
Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki zagłosuj
Zobacz więcej: