2021-02-18 21:51:12
Maciej Lemański

Bundesliga: Porażka Lisów z Flensburgiem, zacięte spotkanie w Coburgu

Za nami czwartkowe mecze 19. kolejki niemieckiej Bundesligi. Było ciekawie!

Zapowiadany jako hit kolejki mecz drużyn, które walczą o mistrzostwo Bundesligi był rozgrywany na niezwykle wysokim poziomie. Drużyna z Berlina podbudowana podpisaniem nowych kontraktów przez liderów drużyny – Paula Druxa (do 2025 roku) i Fabiana Wiede (do 2026 roku) liczyła na dobry wynik z faworyzowanymi gośćmi z północy Niemiec.

Przez całe spotkanie utrzymywała się nieznaczna przewaga wicemistrza Niemiec, ale dopiero w drugiej połowie udało im się ją nieznacznie powiększyć i przypieczętować zwycięstwo. Nie sposób przejść obojętnie obok tego co wyczynia ostatnimi czasy Szwed – Hampus Wanne. Najlepszy lewo-skrzydłowych ostatnich mistrzostw świata rzucił dziś 12 bramek!

Flensburg utrzymał pozycję lidera tabeli i możemy tylko zacierać ręce na ich rywalizację z THW Kiel o mistrzostwo Bundesligi w tym sezonie.

Füchse Berlin – SG Flensburg-Handewitt 29:33

Podrażnione porażką na własnym parkiecie MT Melsungen z TVB Stuttgart w poprzedniej kolejce, z pewnością chciało zetrzeć plamę z drużyną będącego ostatnio w kapitalnej formie Macieja Gębali – SC DHfK Leipzig.

Mecz od początku zapowiadał walkę po obu stronach parkietu. W pierwszej połowie nieznaczną przewagę utrzymywała drużyna gości, natomiast po przerwie za sprawą dobrej postawy swoich rozgrywających – Juliusa Kühna i Kaia Häffnera, Melsungen zdołało przechylić wynik na swoją stronę. W drużynie z Lipska dobre zawody zaliczył reprezentant Niemiec – Phillip Weber z 10 bramkami. Maciej Gębala zakończył spotkanie z bramką oraz asystą.

MT Melsungen – SC DHfK Leipzig 31:28

Mecz drużyn ze środka tabeli, w którym gospodarze przez większość meczu utrzymywali nieznaczną przewagę i dowieźli ją do samego końca. Klasą dla siebie był prawo-rozgrywający Wetzlar – Czarnogórzec – Stefan Cavor, autor 8 bramek.

Rewelacja poprzedniego sezonu TSV Hannover-Burgdorf, po odejściu z klubu takich graczy jak Timo Kastenning, Mait Patrail, czy przede wszystkim świeżo upieczony mistrz świata Morten Olsen, nie osiąga już takich wyników do jakich zostali przyzwyczajeni fani tej drużyny.

HSG Wetzlar – TSV Hannover-Burgdorf 26:24

Spotkanie bez większej historii. Gospodarze od samego początku narzucili swoje tempo gry, a w 10 minucie meczu wynik brzmiał 8:1. Na uwagę zasługuje występ bramkarza Göppingen – Urha Kastelica, który bronił z 50% skutecznością oraz  Marcela Schillera z 8 bramkami na koncie. Po stronie Stuttgartu nie zawiódł jedynie lider klasyfikacji strzelców Bundesligi – Viggo Kristajnsson, który rzucił 7 bramek.

FRISCH AUF! Göppingen – TVB Stuttgart 27:17

Spotkanie zacięte od pierwszej do ostatniej minuty, o czym świadczy fakt, że żadna z drużyn nie osiągnęła więcej niż 3-bramkowego prowadzenia. Jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartkę obejrzała legenda światowej piłki ręcznej Christian Zeitz. 9 bramek dla zespołu gości zdobył niezawodny Robert Weber, natomiast 8 zawodnik Minden – Kevin Gulliksen. Dwie bramki, na bardzo słabej 25% skuteczności, zdobył dla gospodarzy wypożyczony z Łomży Vive Kielce – Doruk Pehlivan.

TSV GWD Minden – HSG Nordhorn-Lingen 27:27

Sporą niespodzianką zakończył się mecz ostatniego w tabeli przed tą kolejką HSC 2000 Coburg, który we własnej hali pokonał 13-ste w tabeli HC Erlangen. Dzięki temu zwycięstwu Coburg przesunął się w tabeli o jedną pozycję, spychając na ostatnie miejsce TUSEM Essen. Po 7 bramek dla zwycięzców zdobyli Tobias Varvne oraz Milos Grozdanic.

HSC 2000 Coburg – HC Erlangen 27:26