2021-02-14 20:48:36

Do przerwy Azoty prowadziły, ale w drugiej szans nie miały. Łomża Vive wygrywa w hicie Superligi

Po pierwszej połowie Azoty prowadziły z Łomżą Vive jedną bramką. Później jednak kielczanie zagrali o wiele lepiej, odrobili straty i ostatecznie wygrali 33:29.

Lepiej w ten mecz weszli mistrzowie Polski, którzy w 7. minucie prowadzili 4:1. Jeżeli ktoś się jednak spodziewał, że w kolejnych akcjach Łomża Vive będzie powiększać przewagę ten się pomylił. Gospodarze dość szybko, bo już w 11. minucie po trzech bramkach z rzędu wyrównali na 4:4.

Spotkanie było toczone w szybkim tempie. Azoty przystąpiły do meczu bez Mateusza Zembrzyckiego, ale w bramce dobrze spisywał się Vadim Bogdanov. Po kwadransie na tablicy było 5:6 i o czas poprosił trener Talant Dujszebajew. Później jego drużyna cały czas prowadziła – ale ciągle czuła na plecach oddech rywali.

W końcu, w 28. minucie do remisu doprowadził Andraz Velkavrh, chwilę później po trafieniu Michała Jureckiego Azoty pierwszy raz w tym pojedynku prowadziły 15:14 i takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa zaczęła się od trzech parad Mateusza Korneckiego, który w kieleckiej bramce zastąpił Andreasa Wolffa i trzech bramek Łomży Vive. Bardzo aktywny był Arkadiusz Moryto, który rzucił dwa gole, a trzeci padł po karnym za faul na niem. Z koeli w 34. minucie Cezary Surgiel wyprowadził Łomżę na 18:15. Kielczanie weszli w tę część meczu od czterech bramek z rzędu i błyskawicznie o czas poprosił trener Lars Walther.

W całej pierwszej połowie Łomża Vive rzuciła 14 bramek, a po przerwie potrzebowała tylko siedemnastu minut, aby wyrównać ten wynik. Wtedy to po trafieniu Michała Olejniczaka kielczanie prowadzili 28:22

Do końca spotkania utrzymywała się już bezpieczna przewaga Łomży Vive Kielce, która ostatecznie wywiozła z Puław komplet punktów

Azoty Puławy - Łomża Vive Kielce 29:33 (15:14)

Azoty: Borucki, Bogdanov - Akimenko 6, Jurecki 6, Szyba 5, Dawydzik 4, Podsiadło 3, Rogulski 2, Velkavrh 1, Łangowski 1, Przybylski 1,  Seroka, Jarosiewicz 1, Gumiński

Łomża Vive: Kornecki, Wolff - Surgiel 6, Moryto 4, A. Dujshebaev 3, Karaliok 3, Vujović 2, D. Dujshebaev 2, Karacić 2, Olejniczak 2, Gudjonsson 2, Sićko 2, Gębala 2, Kulesz 2, Tournat

Kto był najlepszym zawodnikiem tego meczu?