2021-01-31 18:59:03

Dania mistrzem świata! Drugi raz z rzędu!!!

Reprezentacja Danii mistrzem świata! Podopieczni Nikolaja Jacobsena pokonali w wielkim finale Szwecję 26:24.

Pierwsza połowa tego meczu była bardzo zacięta. Gra toczyła się na zasadzie gol za gol, wet za wet! Wynik przez cały czas oscylował wokół remisu, gdy Duńczykom pierwszy raz udało się odskoczyć na dwie bramki (8:6 w 17. minucie), to po bramkach Albina Lagergrena i Daniela Petterssona był remis 8:8.

Bardzo ciekawie wyglądała jedna z przerw na żądanie. Podczas niej trener Szwedów nie zabrał głosu, a przemawiał lider reprezentacji „Trzech Koron” Jim Gottfridson. To on udzielał rad swoim kolegom i tłumaczył im jak ma wyglądać gra. To były dobre rady, bo Szwedzi później uzyskali nieznaczną przewagę. Pod koniec pierwszej połowy odskoczyli na 12:10, a później 13:11. Ale jak to w tym meczu nie udało im się utrzymać przewagi. Najpierw trafił Henrik Møllgaard, później pięknym golem popisał się Nikolaj Øris Nielsen i było 13:13 – takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona finałowego spotkania. Duńczycy stracili w niej swojego skrzydłowego – Lasse Svana, który doznał urazu łydki.

Po wznowieniu gry obraz meczu początkowo nie uległ zmianie. Znów wynik kręcił się wokół remisu. Dopiero w 48. minucie Duńczykom udało się pierwszy raz w tym meczu odskoczyć na trzy bramki (23:20). Ciężar gry wziął na siebie Jacob Holm, który swoimi indywidualnymi akcjami rzucał do szwedzkiej bramki.

Duńczycy w trudnych chwilach mogli liczyć też na wsparcie kapitalnego w bramce Niklasa Landina. Duńczycy prowadzenia już nie oddali i wygrami. Tym samym drugi raz z rzędu zostali mistrzami świata!

Dania - Szwecja 26:24 (13:13)

Czy spodziewałeś się wygranej Duńczyków?