2021-01-22 19:38:16

MŚ 2021: Egipt zdemolował Białoruś! Gospodarze dali pokaz siły

Reprezentacja Egiptu dała prawdziwy koncert w starciu z Białorusią, do przerwy prowadziła 21:14, a ostatecznie wygrała 35:26.

Egipcjanie zaczęli ten mecz w fantastycznym stylu. Białorusini zupełnie nie mieli pomysłu na to jak zatrzymać rozpędzonych gospodarzy turnieju, którzy grali jak z nut. Byli oni piekielnie skuteczni i dopiero w 24. minucie ich rzut nie zamienił się na bramkę. Wcześniej mieli 100 procent skuteczności – taki wynik musi robić wrażenie.

Zespół trenera Parrondo już w 6. minucie prowadził 6:2, w 8. 8:3, a w 21. 17:8.

Białorusini rozczarowywali w każdym elemencie. Brakowało im skuteczności w ataku, słabo spisywali się też w obronie.

Po przerwie spotkanie było bardziej wyrównane – ale to nie mogło dziwić. Egipcjanie mieli wysoką przewagę i mogli ją spokojnie utrzymywać. Ostatecznie wygrali różnicą dziewięciu bramek.

Jedną bramkę na pięć prób zdobył Uładzislau Kulesz, a Artsiom Karaliok zdobył trzy gole.

Egipt - Białoruś 35:26 (21:14)