2021-01-21 19:38:22
Michał Szpulak

MŚ 2021: Chorwaci pewnie zwyciężają z Bahrajnem, Marin Sego MVP meczu

Ekipa Lino Cervara przybliża się do awansu do ćwierćfinału mistrzostw świata. Chorwaci spokojnie pokonali Bahrajn i teraz czekają na znacznie trudniejszy pojedynek z Argenryną i na koniec hit z Danią.

Pierwsza bramka meczu była po kontrze, a do bramki Bahrajńczyków trafił niezawodny zazwyczaj Manuel Strlek. Po chwili Marino Marić podwyższył na 3:0, a dobrze w bramce spisywał się też Marin Sego. Ekipa z Azji nie miała kompletnie pomysłu na rozbrojenie obrony ekipy Lino Cervara.

Ivan Cupić z dobitki karnego w 10. minucie podwyższył wynik na 7:1 i wydawało się, że ekipa z Półwyspu Arabskiego będzie mieć problem z nawiązaniem walki w tym meczu. W 14 minucie Husain Al-Sayyad rzucił dopiero drugą bramkę dla swojej ekipy.

Chorwaci mieli chwilę przestoju, jednak do przerwy ostatecznie prowadzili 13:8.

Drużyna wicemistrzów Europy z przytupem zaczęła również drugą połowę – od dwóch bramek Zlatko Horvata. Podopieczni Halldora Sigfussona mieli problem z rozgrywaniem akcji przy wysoko ustawionej obronie chorwackiej. Duvnjak i spółka w pełni kontrolowali mecz, rzucali prawie wszyscy którzy pojawiali się na boisku. Chorwaci nie stracili ani na chwilę swojej przewagi na pięć/sześć trafień i ostatecznie wygrali podwyższyli to jeszcze do dziesięciu i wygrali 28:18