2021-01-20 17:00:55

MŚ 2021: Zaskakujący mecz Islandii ze Szwajcarią! Padło tylko 38 bramek

Do samego końca decydowały się losy meczu pomiędzy Szwajcarią i Islandią. W tym meczu padło ledwie trzydzieści osiem bramek.

Pierwsza połowa meczu Szwajcarii z Islandią była bardzo wyrównana. Jednak cały czas nieznaczną przewagę mieli Szwajcarzy dowodzeni przez Andiego Schmida, który rzucił trzy bramki na osiem prób. Obie drużyny były nieskuteczne, najlepiej świadczy o tym liczba bramek do przerwy – czyli 19.

Tylko 50 procent rzutów Szwajcarzy zamieniali na bramkę, a Islandczycy ten współczynnik mieli na poziomie 43 procent, co jest wynikiem bardzo słabym. Zawodnicy z Islandii w pierwszej połowie prowadzili tylko raz – 3:2. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się nieznaczną przewagą Szwajcarii.

Po wznowieniu gry Szwajcaria odskoczyła na 13:11, ale chwilę później przegrywała już 14:15. Później jednak prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. W samej końcówce Szwajcarzy odskoczyli na dwie bramki i zwycięstwa z rąk już nie wypuścili.

Co ciekawe, obie połowy kończyły się wygraną Szwajcarów 10:9.

Szwajcaria - Islandia 20:18 (10:9)

Więcej o mistrzostwach świata i reprezentacji Polski słuchaj w podcaście Handball Talks PL: