2021-01-18 19:30:49

MŚ 2021: Słowenia lepsza od Białorusi i jest pewna awansu!

W poniedziałkowym starciu w grupie H Słowenia po wyrównanej rywalizacji pokonała Białoruś .29:25 i może cieszyć się z awansu do następnej fazy turnieju.

W ostatniej rundzie fazy grupowej Białoruś zmierzyła się ze Słowenią. Różnica punktowa w tabeli pomiędzy tymi drużynami wynosiła jeden punkt, więc już przed rozpoczęciem spotkania zapowiadały się ogromne emocje.

Wynik poniedziałkowego meczu w grupie otworzył Blaż Janc, a po chwili pomylił się Uladzislau Kulesh. Początek pojedynku nie był udany w wykonaniu obu reprezentacji, ponieważ po obu stronach parkietu oglądaliśmy wiele prostych błędów. Dopiero w 3. minucie spotkania padła pierwsza bramka dla reprezentacji Białorusi, a na listę strzelców wpisał się Aleh Astrashapkin. W kolejnych minutach podopieczni Yuri Shevtsova przebudzili się, a Słoweńcy zanotowali przestój w ataku. Rywale zaczęli budować swoje prowadzenie.

Słoweńcy mieli ogromne problemy w grze ofensywnej i nie mogli wypracować dobrych pozycji rzutowych. W 21. minucie Białorusini wygrywali już 12:6. Drużyna Ljubomira Vranjesa nie zmierzała się poddawać i konsekwentnie niwelowała różnicę. Ostatecznie po pierwszej połowie tablica wyników pokazywała remis 15:15.

Po zmianie stron Słowenia zdobyła dwie bramki z rzędu i wyszła na prowadzenie 17:15. Reprezentanci Białorusi z trudem przebijali się przez twardą defensywę rywali, która zmuszała zawodników do popełniania błędów. W 38. minucie Uladzislau Kulesh doprowadził do remisu, jednak wynik ten nie utrzymał się długo. Słoweńcy błyskiwcznie wrócili do dwubramkowego prowadzenia. Białoruś walczyła do samego końca, ale ostatecznie po sześćdziesięciu minutach wyrównanego pojedynku musiała uznać wyżśzość rywali.

Słowenia – Białoruś 29:25 (15:15)

fot: handballegypt2021.com