2021-01-16 22:21:15
Michał Szpulak

MŚ 2021: Islandia gromi Algierię, pierwsze zwycięstwo zawodników z wyspy gejzerów

Reprezentacja prowadzona przez Gudmundura Gudmundssona szybko rozprawiła się z Algierczykami już do przerwy prowadząc 12 bramkami.

Pierwsza połowa to istny koncert ekipy wyspiarzy. Od stanu 5:7 sukcesywnie powiększali swoją przewagę, a pomagał im w tym kapitalny tego dnia Bjarki Elisson. Do przerwy Islandczycy rzucili rywalom 22 bramki tracąc tylko 10.

Druga połowa zaczęła się na zaciągniętym islandzkim hamulcu. Berkous czy Arib rzucali bramki, a gracze Gudmundssona odpowiadali. Do czasu, bowiem po chwili znowu odjechali i zrobiło się 16:30. Ekipa wicemistrzów olimpijskich z 2008 roku nie mogła już zaprzepaścić takiej przewagi i ostatecznie wygrała to starcie 39:24.

Sigvaldi Gudjonsson rozegrał przyzwoite zawody rzucając dwie bramki, a MVP spotkania został Bjarki Elisson.

Algieria – Islandia 24:39 (10:22)