2021-01-16 19:38:37
Michał Szpulak

MŚ 2021: Spokojne zwycięstwo Francuzów, Austria bez szans

Reprezentacja Francji spokojnie poradziła sobie z Austriakami w swoim drugim meczu fazy grupowej MŚ w Egipcie.

Mecz otworzył gracz Łomży Vive Kielce Nicolas Tournat, który dynamicznie obrócił się na kole i zdobył pierwszą bramkę dla Francuzów, po chwili „Les Bleus” wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a ekipa Alesa Pajovicia bardzo długo rozgrywała piłki. W 5. minucie jednak Sebastian Frimmel dał remis (3:3) swojej reprezentacji po rzucie ze skrzydła. Tym razem od pierwszych minut w bramce ekipy Guillaume'a Gilla mecz rozpoczął Vincent Gerard i zaczął dobrze, bo o dwóch ważnych interwencji, jedną z nich wykorzystał Nicolas Tournat, który wyprowadził swoją kadrę na 6:3. Po kilku minutach koncert Thomasa Bauera i Vincenta Gerarda – obaj bronili sytuacje stuprocentowe rywali, jednak to Francuz pokazywał klasę, co może pokazywać, że bramkarze francuscy są przygotowani do turnieju (w pierwszym meczu szalał Pardin). Romain Lagarde podwyższył do 4 bramek, a ekipa znad Sekwany wydawała się kontrolować to spotkanie w pełni.

Austriacy gubili się w ofensywie, a w ostateczności między słupkami stał Vincent Gerard, który zdołał rzucić nawet bramkę. Gracze słoweńskiego szkoleniowca często próbowali zaskakiwać Francuzów ze skrzydeł, co wychodziło im akurat całkiem nieźle. Trójkolorowi jednak w każdej strefie wyglądali kapitalnie. Vincent Gerard na 4 minuty przed końcem popisał się podwójną interwencją i wyrastał na bohatera meczu. Do przerwy było 17;13.

Drugą połowę od goli z obu stron zaczeli Aqcevillo i Wagner. Próbował Lukas Hutecek, próbował i Boris Zivkovic, jednak to było zdecydowanie za mało na fenomenalnych Francuzów. W 38. minucie na 24:17 podwyższył z kontry Hugo Descat. Na 26:18 bramkę ze skrzydła rzucił Valentin Porte. Austriacy próbowali konstruować nieoczywiste akcje z kołem, próbować przerzutów na drugą stronę, jednak od razu nadziewali się na kontry. Na boisku zaczął się też pojawiać Kentin Mahe. Ostatecznie Francja wygrała to spotkanie 35:28

Nicolas Tournat (Łomża Vive Kielce) zaliczył całkiem dobry mecz i rzucił 3 bramki.