2021-01-15 17:00:50

MŚ 2021: Kontuzja sędziego i pewna wygrana Kataru

Większość pierwszej połowy należała do Angoli. Później jednak Katar odzyskał inicjatywę i po dobrej drugiej połowie pewnie wygrał.

Wydawało się, że faworytami tego meczu są Katarczycy, ale lepiej mecz zaczęła Angola. Wicemistrzowie świata z 2015 roku pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 5. minucie. Z kolei w 9. przegrywali 1:3. Obie drużyny był bardzo nieskuteczne, ale z czasem Katar zaczął grać lepiej i w 15. minucie doprowadził do 5:5.

Później prowadziła Angola lub był remis. Katar pierwszy raz wyszedł na prowadzenie w 29. minucie, gdy karnego na bramkę zamienił Ahmad Madadi. Chwilę później o czas poprosił trener Angoli, jego drużynie udało się zdobyć gola, ale tym samym odpowiedział Katar.

Po wznowieniu gry Katarczycy szybko odskoczyli na kilka bramek, ale gdy Angola znów złapała kontakt to trener Jordi Ribera poprosił o czas. To pomogło, bo jego drużyna szybko odskoczyła na bezpieczną przewagę.

W 45. minucie jeden z arbitrów doznał kontuzji i mecz musiał zostać na chwilę zatrzymany. Dokonano wymiany sędziego i gra toczyła się dalej. Wynik nie uległ już zmianie i to Katarczycy cieszyli się z wygranej.

Katar - Angola 30:25 (14:13)