2021-01-14 22:29:25

MŚ 2021: Wysokie zwycięstwo Szwecji nad Macedonią! Dwanaście bramek różnicy

W czwartkowym meczu grupy G Szwecja pewnie pokonała Macedonię Północną 32:20. Kapitalne spotkanie rozegrał Hampus Wanne, który zdobył jedenaście bramek.

W drugim dniu turnieju Mistrzostw Świata w Egipcie nie brakowało sportowych emocji. Początek spotkania pomiędzy Szwecją a Macedonią był bardzo zacięty i zawodnicy szybko odpowiadali sobie kolejnymi trafieniami. Spotkanie rozgrywane było w szybkim tempie i co chwila tablica wyników pokazywała remis.

W 9. minucie starcia obroną popisał się Andreas Palicka i okazję do podwyższenia przewagi wykorzystał Daniel Pettersson (6:4). Za moment Macedończycy popełnili kolejny błąd, a rywale błyskawicznie pobiegli z kontratakiem. Po trafieniu Hampusa Wanne Szwedzi zbudowali przewagę w postaci czterech bramek. Niemoc w ataku rywali przełamał Cvetan Kuzmanoski i po słabszym fragmencie wrócili do gry, konsekwentnie odrabiając straty. W 14.minucie tablica wyników znów pokazywała remis. W bramce Macedonii dobre obrony notował Nikola Mitrevski, jednak wyrównana gra nie trwała długo. W kolejnych minutach inicjatywę na parkiecie zaczęli przejmować znów Szwedzi. Świetne spotkanie notował Hampus Wanne, którego nie potrafili zatrzymać rywale. Po pierwszej połowie Szwecja wygrywała 16:11.

Drugą część meczu kapitalnie rozpoczęli Szwedzi, którzy systematycznie powiększali swoje prowadzenie i przejmowali kontrolę w pojedynku. Macedończycy dopiero w 34. minucie zodbyli pierwsze oczko po zmianie stron. Popełnili serię prostych błędów, które przeciwnicy zamienili na kolejne bramki. W 41. minucie po skutecznym rzucie karnym Hampussa Wanne reprezentacja Szwecji wygrywała już 19:12.

Podopieczni Glenna Solberga całkowicie zdominowali rywali i do samego końca meczu nie zwalniali tempa, powiększając prowadzenie. Reprezentanci Macedonii nie byli w stanie odwrócić losów meczu i zatrzymać rozpędzonych rywali. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 32:20 na korzyść Szwecji.

Szwecja – Macedonia Północna 32:20 (16:11)

Szwecja: Palicka, Aggefors – Carlsbogard 2, Darj 4, Jonsson 1, Pettersson D. 1, Claar 2, Pellas, Gottfridsson 2, Pettersson F. 1, Sunnefeldt, Edvardsson, Sandell 1, Chrintz 1, Wanne 11, Persson 6

Macedonia: Mitrevski, Tomovski – Velkovski 1, Stoilov 2, Dimitioski, Lazarov 5, Kuzmanoski C. 1, Taleski, Markoski 1, Kuzmanovski F.  1, Kosteski 2, Tankoski 2, Popovski 2, Georgievski 1, Peshevski 2, Mishevski

Czy wynik tego meczu jest dla Ciebie zaskoczeniem?