REKLAMA

 

REKLAMA
2021-01-13 10:11:47
Mateusz Kaleta

Mundial bez transmisji. Szef TVP Sport: Dbamy o publiczne pieniądze, nie przepłacamy praw

Falę dyskusji wywołała decyzja o tym, że żadna polska telewizja nie pokaże styczniowych mistrzostw świata w piłce ręcznej, jakie w środę rozpoczynają się w Egipcie. Mecze będzie można obejrzeć za darmo, ale tylko w Internecie. - Dbamy o publiczne pieniądze i nie przepłacamy praw - odniósł się do sprawy szef TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

W Mundialu wezmą udział 32 zespoły - w tym Polska, która zagra w grupie B z Tunezją (15 stycznia), Hiszpanią (17 stycznia) oraz Brazylią (19 stycznia). Kibice nie zobaczą jednak meczów biało-czerwonych w telewizji. Wszystko rozbiło się oczywiście o finanse.

REKLAMA

"Wirtualna Polska" poinformowała, że rozmowy dotyczące zakupu praw do transmisji prowadziła Telewizja Polska. Posiadacz praw - firma Lagardere - zażądała od publicznego nadawcy 1,5 mln euro za pokazanie całego turnieju lub pół mln euro za pokazanie meczów Polaków. Na takie kwoty nie zgodzila się TVP.

Brak spotkań MŚ 2021 w telewizji wywołał falę dyskusji wśród kibiców. Głos zabrał też Marek Szkolnikowki, dyrektor TVP Sport.

"Jak wygrywamy ważne przetargi na bardzo konkurencyjnym rynku to „eksperci” na tt twierdzą, że z taaaakim budżetem to każdy by wygrywał. Kiedy okazuje się jednak, że dbamy o publiczne pieniądze i nie przepłacamy praw jest oburzenie. Zdecydujcie się, narracja wam się rozjeżdża" - skomentował na Twitterze szef pionu sportowego TVP.

Mistrzostwa będzie można w całości obejrzeć na oficjalnym kanale Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w platformie YouTube - W TYM MIEJSCU.

fot. By Natasza Mludzik - TVP archive, CC BY-SA 4.0, Link
Zobacz więcej: