REKLAMA

 

REKLAMA
2021-01-12 14:38:26
Wojciech Staniec

Mistrzostwa świata bez transmisji telewizyjnych w Polsce? Interweniuje prezes ZPRP

Wszystko wskazuje na to, że kibice w Polsce nie będą mogli oglądać meczów mistrzów świata w telewizji.

Jak informuje portal sportowefakty.wp.pl przyczyną są finanse, właściciel praw chce 1,5 miliona Euro za cały turniej oraz 500 tysięcy Euro za same mecze Polaków.

REKLAMA  

Jako jedyna telewizja w Polsce bardziej konkretne rozmowy podjęła Telewizja Polska, ale rozbieżności okazały się zbyt duże.

W przypadku, gdyby taki cenariusz się zrealizował, to kibice w Polsce będą mogli oglądać turniej tylko w Internecie.

W związku z tym Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP wystosował apel do IHF-u: - Obecna sytuacja dla wielu polskich firm i mediów – także telewizji – jest trudna z uwagi na pandemię COVID-19. Znacznie zmalały przychody reklamowe, wiele firm ogranicza w pierwszej kolejności wydatki na promocję i reklamę. Sytuacja, w której mecze Reprezentacji Polski nie będą transmitowane spotka się w naszym kraju z dużym rozczarowaniem, ogromną krytyką i negatywnym odbiorem. Co istotne, transmisja meczów Mistrzostw Świata 2021 będzie budować pozytywną atmosferę wśród kibiców i promować Mistrzostwa Świata 2023, które odbędą się w Polsce i Szwecji. Brak transmisji zmniejszy zainteresowanie dyscypliną – także sponsorów i partnerów tego wydarzenia w 2023 roku. Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o wsparcie i pomoc w tej kwestii – napisał.

– Mam nadzieję, że przychyli się Pan Prezydent do mojej prośby i uda się przeprowadzić transmisje meczów na zasadach uwzględniających obecną sytuację ekonomiczną i finansową nadawców oraz całej branży medialnej – zakończył Andrzej Kraśnicki (cytaty za zprp.pl).


Polska na mistrzostwach świata. Co wiesz o naszej reprezentacji?

Reprezentacja Polski zagra na mistrzostwach świata 2021 w Egipcie. Sprawdźcie co wiecie i naszej kadrze!


Na jakiej pozycji jako zawodnik grał selekcjoner reprezentacji Polski, Patryk Rombel?

 Lewe skrzydło
 Prawe skrzydło
 Koło
 BramkarzZobacz więcej: