2021-01-05 19:47:26
Mateusz Kaleta

Chorwaci zrewanżowali się Hiszpanom za finał mistrzostw Europy

Reprezentacja Chorwacji zrewanżowała się Hiszpanom za przegrany finał ubiegłorocznych mistrzostw Europy. W towarzyskim meczu podczas przygotowań do zbliżającego się Mundialu Chorwaci wygrali 31:28.

Ponieważ obie drużyny mają pewny udział w kolejnym Euro, nie muszą brać udziału w odbywających się obecnie kwalifikacjach. Z tego powodu zmierzyły się ze sobą sparingowo w ramach towarzyskiego turnieju. Udział w nim biorą też gospodarze kolejnego Euro 2022 - Węgrzy i Słowacy.

Chorwaci okazali się lepsi, prowadząc do przerwy 17:14. Wiodącą rolę odegrał były gracz Łomży Vive Kielce, a obecnie Barcelony, Luka Cindrić. Chorwat od początku dyrygował grą swojego zespołu i zdobył w całym meczu cztery bramki. Zarobił m. in. karę dla swojego byłego klubowego kolegi - Alexa Dujshebaeva.

Środkowy rozgrywający Łomży Vive Kielce zagral dobre spotkanie i był najskuteczniejszy w zespole Hiszpanii, zdobywając sześć bramek. Cztery razy do siatki trafił Angel Fernandez, a dwa - Dani Dujshebaev. Całe boisko celnie przerzucił nawet bramkarz - Gonzalo Perez de Vargas. Chorwaci kontrolowali jednak przebieg spotkania i w drugiej połowie odskoczyli nawet na siedem trafień. Hiszpanie zmniejszyli dystans w końcówce.

W meczu wystąpił także grający w Orlen Wiśle Płock Lovro Mihić, ale nie zdobył żadnej bramki.