2020-12-17 14:23:53
Wojciech Staniec

Zmiany w sztabie szkoleniowym I-ligowca. Zwolnieni przez wiele lat grali w Superlidze

Władze I-ligowego USAR-u Kwidzyn dokonały zmiany w sztabie szkoleniowym.

Zwolniono Marka Boneczko oraz jego asystenta Adama Wolańskiego. Obaj mają ogromne doświadczenie, przez wiele lat jako zawodnicy grali na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

- Związek Piłki Ręcznej w Polsce planuje utworzenie nowej I ligi centralnej w sezonie 2021/2022, która będzie bezpośrednim zapleczem do PGNiG Superligi. W zaistniałej sytuacji, w tym sezonie poza grą o miejsce pozwalające na udział w barażach o Superligę, gra toczy się również o otrzymanie zaproszenia do I ligi centralnej. Przed sezonem postawiliśmy więc przed zespołem oraz sztabem trenerskim zadanie uzyskania lokaty, gwarantującej nam ten awans - informują władze kwidzyńskiego klubu.

Nowym szkoleniowcem został Marek Woronowicz. - Trener Woronowicz zna już nasz zespół. Raz, wielu zawodników jest wychowankami trenera, a dodatkowo mieliśmy już możliwość współpracy z trenerem w poprzednim sezonie. Wówczas, w 10 spotkaniach zwyciężyliśmy ośmiokrotnie, a porażki, które ponieśliśmy były po bardzo zaciętych spotkaniach, przegranych raz różnicą jednej bramki, a drugim razem po rzutach karnych. Wierzymy, że Trener Woronowicz będzie odpowiednią osobą do odbudowania formy drużyny, odbudowania atmosfery wewnątrz zespołu i podczas przerwy pomiędzy rundami przygotuje zawodników do powrotu na zwycięską ścieżkę. Trzecie miejsce, które prawdopodobnie pozwoli nam uzyskać prawo do awansu ma nad nami przewagę zaledwie 5 punktów, a więc przy 10 spotkaniach do rozegrania jest to wciąż możliwa do odrobienia strata, a zmiana trenera zwiększa nasze szanse na wykonanie przedsezonowych założeń. Podjęte przez nas kroki mają na celu dalszy rozwój klubu, wejście na kolejny - wyższy poziom gry zespołu, jak i organizacji klubu - napisano w komunikacie.