REKLAMA

 

REKLAMA
2017-02-02 09:40:00
Wojciech Staniec

Mistrzowie świata skazani za ustawianie meczów

Zaledwie trzy dni po zdobyciu mistrzostwa świata bracia Karabatić zostali skazani na karę wiezienia za ustawienie meczu. Wspólnie z nimi sąd wydał wyroki na pięciu innych zawodników.

Sprawa dotyczy meczu jeszcze z 2012 roku. Wtedy Montpellier dość niespodzianie przegrało na wyjeździe z Cesson/Sévigné. Ten wynik był ogromną niespodzianką, ale pomimo porażki Montpellier było już pewne mistrzostwa Francji. Jak się później okazało część zawodników przegranego klubu miała obstawić u bukmachera swoją porażkę. 

Sąd w 2015 roku skazał uczestników obstawiania na karę grzywny. Jednak sąd drugiej instancji ponownie spotkał się w środę 1 lutego i wydał ostrzejsze wyroki. To one:

Mladen Bojinović - grzywna 20 000 Euro i 4 miesiące więzienia w zawieszeniu

Dragan Gajić - grzywna 20 000 Euro i 2 miesiące więzienia w zawieszeniu

Luka Karabatić - grzywna 10 000 Euro i 2 miesiące więzienia w zawieszeniu

Nikola Karabatić - grzywna 10 000 Euro i 2 miesiące więzienia w zawieszeniu

Samuel Honrubia - grzywna 15 000 Euro i 2 miesiące więzienia w zawieszeniu

Primoz Prost - grzywna 10 000 Euro i 2 miesiące więzienia w zawieszeniu

Issam Tej - grzywna 20 000 Euro i 2 miesiące więzienia w zawieszeniu

W pierwszej instancji grzywnę wysokości 5 000 Euro dostał Mickaël Robin. Teraz sąd nie zdecydował się na podwyższenie kary.

Bracia Karabatić w niedzielę cieszyli się z mistrzostwa świata. A Nikola został uznany najbardziej wartościowym zawodnikiem zawodnikiem turnieju. 

Ta afera odbiła się szerokim echem w świecie piłki ręcznej. Część zawodników po tym jak została ona ujawniona została zwolniona z Montpellier, włącznie z Nikolą Karabaticiem. 

źródło: lequipe.fr
Zobacz więcej: